Dnia 18 lipca br. został podpisany list intencyjny definiujący fuzję pomiędzy kilkoma wybranymi spółkami z portfela funduszu zalążkowego TechnoBoard Sp. z o.o.. List podpisały Zarządy TechnoBoard oraz przedstawiciele spółki Kvadratco Services Ltd. Do realizacji zamierzeń listu, wykorzystany będzie nowozałożona wspólnie z inwestorami finansowymi– spółka akcyjna iBusiness, która docelowo ma znaleźć się na rynku NewConnect.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Podpisany list intencyjny definiuje zamierzenia na rzecz fuzji działalności wynikających z inwestycji TechnoBoard w spółkach RedBelt (guarda.pl), Panoko (mobile4biznes.pl), e-Cop (e-cop.pl) oraz A4B (2buymedia.com) przy wsparciu środków inwestycyjnych Kvadratco i innych inwestorów finansowych. Przedmiotem i celem działalności nowego podmiotu – iBusiness – będzie sprzedaż produktów i usług połączonych fuzją spółek, a także pozostałych spółek z portfela TechnoBoard.

Fuzja skutkować będzie powstaniem jednego, bardzo silnego podmiotu, zarówno pod względem produktowym, jak i zespołu, który będzie mieć możliwość sprzedaży na rynkach zagranicznych. Pierwsze kroki spółka w imieniu serwisów technoboardowych stawiać ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie są przygotowywane kampanie sprzedażowe i marketingowe – mówi Mariusz Sperczyński, Prezes Zarządu TechnoBoard Sp. z o.o.

iBusiness S.A. będzie w następstwie fuzji przygotowywana do debiutu na rynku NewConnect. Spółka otrzymała środki gotówkowe na dalsze akwizycje z polskiego rynku, które wykona w ciągu kilkunastu tygodni.

Kvadratco Services Ltd. to spółka rozpoznawalna na polskim rynku e-biznes w związku
z prowadzonymi działaniami reaktywującymi Internet Group S.A. Firma inwestowała dotychczas na rynku polskim w e-biznes, jako venture capital.

Produkty i usługi połączone w wyniku fuzji:

Guarda – platforma monitoringu i zarządzania wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych (firma RedBelt)

Mobile4biznes – platforma do zarządzania kampaniami mobile marketingowymi (firma Panoko)

e-Cop – zintegrowana platforma video monitoringu z funkcjonalnością detekcji ruchu przy jednoczesnym uczeniu się aplikacji

2Buymedia – multiportal pośredniczący w sprzedaży materiałów z licencją typu Royalty Free oraz oferujący usługi z zakresu fotografii, grafiki i kreacji (firma A4B)

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)