Orange udostępnił mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach. Patronem merytorycznym akcji jest Grupa Lux Med. Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

„Pierwsza pomoc” zawiera szereg instrukcji dotyczących zachowania wobec nieprzytomnego człowieka i przeprowadzania akcji reanimacyjnej. W aplikacji zamieszczono również profesjonalne wskazówki jak zareagować w przypadku zatruć, oparzeń, czy odmrożeń. Ponadto można dowiedzieć się jak pomóc osobie porażonej prądem, albo nieprzytomnej, która ma drgawki.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Niezwykle pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji, czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu. W aplikacji znajdziemy również informacje o placówkach medycznych i mapę lokalizacyjną, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji nt. aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

- Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia – powiedział Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy LUX MED.

Z uwagi na specyfikę branży, Looksoft przykłada dużą wagę, aby tworzone aplikacje były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są najwyższej jakości.

- Z dużym entuzjazmem włączamy się w projekty, które propagują wiedzę przydatną w ochronie zdrowia i zapobieganiu chorobom. Instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy to bardzo potrzebny i praktyczny pomysł na aplikację mobilną. Dlatego chętnie wspieramy swoim doświadczeniem jej twórców - powiedział Maciej Pająk z Lux Med.

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów dedykowanych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” jest dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety obsługujące wszystkie popularne operacyjne systemy mobilne.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)