Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Orange udostępnił mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach. Patronem merytorycznym akcji jest Grupa Lux Med.

Orange udostępnił mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach. Patronem merytorycznym akcji jest Grupa Lux Med. Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft.

„Pierwsza pomoc” zawiera szereg instrukcji dotyczących zachowania wobec nieprzytomnego człowieka i przeprowadzania akcji reanimacyjnej. W aplikacji zamieszczono również profesjonalne wskazówki jak zareagować w przypadku zatruć, oparzeń, czy odmrożeń. Ponadto można dowiedzieć się jak pomóc osobie porażonej prądem, albo nieprzytomnej, która ma drgawki.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Niezwykle pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji, czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu. W aplikacji znajdziemy również informacje o placówkach medycznych i mapę lokalizacyjną, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji nt. aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

– Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia – powiedział Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy LUX MED.

Z uwagi na specyfikę branży, Looksoft przykłada dużą wagę, aby tworzone aplikacje były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są najwyższej jakości.

– Z dużym entuzjazmem włączamy się w projekty, które propagują wiedzę przydatną w ochronie zdrowia i zapobieganiu chorobom. Instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy to bardzo potrzebny i praktyczny pomysł na aplikację mobilną. Dlatego chętnie wspieramy swoim doświadczeniem jej twórców – powiedział Maciej Pająk z Lux Med.

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów dedykowanych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” jest dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety obsługujące wszystkie popularne operacyjne systemy mobilne.

źródło: informacja prasowa