Na pierwszą turę konsultacji dotyczących dotacji 8.2 zapisało się prawie 50 przedsiębiorców. Bezpłatne spotkania prowadzili z nimi wspólnie specjaliści Empathy oraz firmy Semper Omni. Po rozmowach widać, że polski management ma świadomość ogromnej szansy jaką dają firmom unijne środki i co ważne, nie zawaha się ich użyć.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

- Przedsiębiorcy zaskoczyli nas pozytywnie swoim świetnym przygotowaniem do tematu. Były konkretne pytania, ważne dylematy i spójne wizje rozwoju – relacjonuje Piotr Przybyłkiewicz, Specjalista ds. rozwiązań B2B w Empathy – Internet Software House i jeden z ekspertów w czasie konsultacji na temat Działania 8.2 PO IG, które wspiera wdrożenia IT typu B2B w firmach. W pierwszej turze spotkań, między 23 a 26 lipca, eksperci odwiedzili Kraków, Wrocław oraz Warszawę. Zgodnie z ideą tego wydarzenia, rozmowy prowadzone były kameralnie, z każdym przedsiębiorcą osobno. Na początku specjaliści prześwietlali model oraz analizę kluczowych procesów biznesowych klienta, by następnie przedstawić mu możliwości uzyskania dofinansowania i szczegóły związane ze składaniem wniosku. – Próbowaliśmy znaleźć optymalne rozwiązanie dla danego biznesu. I tak powstały pierwsze zarysy koncepcji na platformy dedykowane, systemy transakcyjne, aplikacje poprawiające komunikację czy zaawansowane CRMy. Kolejny etap rozmów przed nami – wyjaśnia specjalista Empathy.

Zarejestruj się na bezpłatne konsultacje

Przypomnijmy, że 15 października 2012 rusza ostatni w tym roku konkurs w ramach tego Działania. Gra toczy się o dofinansowanie w wysokości od 20 tys. do 2 mln zł, a otrzymane pieniądze mogą pokryć od 50 do nawet 70 proc. projektu. Dla wszystkich, którzy myślą o składaniu wniosku, a nie skorzystali jeszcze z pomocy ekspertów, trwa właśnie rejestracja na drugą turę bezpłatnych konsultacji. Tym razem o perspektywach na unijną kasę w ramach Działania 8.2, będzie można porozmawiać w Krakowie (22 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia) oraz innych miastach wojewódzkich, które zbiorą wystarczającą ilość zainteresowanych osób. Warunkiem uczestnictwa jest jednak rejestracja poprzez formularz na stronie http://www.akademiaempathy.pl/.

Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2” do wzięcia!

Jeśli myślisz o pozyskaniu dofinansowania unijnego na wdrożenie systemu IT w swojej firmie, zamów bezpłatne, specjalne wydanie Magazynu Imagine – Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2”. W środku m.in. mapa drogowa, która w prosty sposób pomoże odpowiedzieć Ci na pytanie, czy masz szansę na dotacje! Aby otrzymać magazyn wystarczy wysłać swoje dane adresowe na adres redakcja@empathy.pl (podręcznik dostępny do wyczerpania nakładu).

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)