Popler Live to polska aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom smartfonów i tabletów nadawać wideo na żywo. Transmisje, np. filmy z wakacji, można oglądać już w momencie nadawania na Popler.tv, Facebook’u, własnej stronie internetowej czy blogu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Podczas wakacji często chcemy podzielić się ciekawymi przeżyciami z bliskimi, którzy nie mogą nam towarzyszyć. Zazwyczaj odbywa się to dopiero po powrocie. Dzięki Popler wszystko, co przeżywamy, widzimy lub robimy, możemy pokazać na żywo w Internecie. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do sieci i zainstalowaną aplikacją Popler Live. Transmisję można oglądać w czasie rzeczywistym w portalu Popler.tv, na Facebook’u, blogu lub własnej stronie internetowej. Po emisji na żywo transmisja automatycznie zamienia się w film, który można odtwarzać w dowolnie wybranym momencie. Aplikacja Popler Live jest bezpłatna. Działa na iPhone’ach, iPad’ach oraz wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android.

Żeby korzystać z aplikacji należy zarejestrować się w portalu Popler.tv i utworzyć własny kanał do nadawania na żywo. Po wykonaniu tej jednorazowej czynności wystarczy uruchomić Popler Live w telefonie lub tablecie i rozpocząć nagrywanie. Poza podstawową funkcją „na żywo”, możliwe jest również dzielenie się nagraniami przygotowanymi wcześniej, w tym również takimi, które zostały poddane obróbce i edycji. Aplikacja pozwala też na stworzenie prywatnego kanału, np. „popler.tv/Mazury_2012” i udostępnianie materiałów tylko wybranym osobom.

- Popler daje możliwość dzielenia się emocjami oraz pokazania tego, co dzieje się tu i teraz - tłumaczy Jacek Kawalec, założyciel Poplera, a wcześniej współtwórca Wirtualnej Polski. - Załóżmy, że moja rodzina jest w podróży i chce podzielić się ze mną czymś ciekawym. Dzięki Popler mogę obejrzeć to na stronie internetowej lub Facebook’u i przeżywać to w tym samym momencie, co oni – dodaje Kawalec.

Jak pobrać aplikację Popler Live?: App Store, Google Play

Jak nadawać na żywo przy pomocy iPhone'a?: www.popler.tv/Popler_media/47541

Jak założyć konto Popler przez telefon?: www.popler.tv/Popler_media/47537

Jak udostępnić transmisję live na Facebook’u: wystarczy wejść na stronę kanału na Popler.tv, na którym odbywa się przekaz na żywo, skopiować jego adres URL i wkleić na swojej tablicy. Transmisję można udostępnić również z poziomu aplikacji mobilnej, zaznaczając opcję „Postuj na FB”.

Jak udostępnić transmisję live na własnej stronie internetowej lub blogu?: wystarczy wejść na stronę danego kanału na Popler.tv, kliknąć przycisk „Wstaw” i skopiować kod zatytułowany „Wstaw odtwarzacz live na swoją stronę”, a następnie wkleić go na stronie internetowej lub blogu. W momencie rozpoczęcia nadawania, w odtwarzaczu automatycznie pojawi się transmisja na żywo.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)