5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach zmagało się o nominację do tytułu Startupu Roku 2012 podczas imprezy z cyklu StartUp Mixer. Na uczestników spotkania czekały ciekawe atrakcje i gość specjalny - profesor Andrzej Jacek Blikle. Zwycięską firmą został innowacyjny Opt Laser.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Startup z branży technologicznej, który oferuje innowacyjne moduły laserowe, w czwartek 2 sierpnia został wybrany najlepszym startupem stołecznych AIP. Warszawski Booze Club wypełniła atmosfera rywalizacji. 5 startupów z różnych branż, które działają w 5 warszawskich AIP, prezentowało swoje poczynania biznesowe. Swoje pięć minut miały:

  • Angloville – AIP SGH (najintensywniejszy program doskonalenia języka angielskiego w Polsce),
  • K2 Training – AIP WAT (kompleksowe szkolenia w zakresie rozwoju osobistego),
  • Opt Laser – AIP PW (produkcja i sprzedaż modułów laserowych),
  • Minimal Studio – AIP SGGW (studio architektury wnętrz),
  • Yalla Email Center – AIP UW (system zarządzania wielojęzyczną korespondencją mailową),

Startupy, które brały udział w rywalizacji, znakomicie przygotowały się do wystąpienia. Każda z prezentacji była inna, każda była odbiciem unikalnego charakteru firmy i jej działalności. Angloville z AIP SGH postawiło na prezentację zespołową, odzwierciedlającą synergię podczas nauki języka angielskiego zaproponowaną przez nich metodą. K2 Training reprezentujące AIP WAT podkreśliło partnerstwo panujące w zespole i nacisk, jaki kładzie na kompleksowość szkoleń, które traktuje jako długofalowy proces rozwoju. Opt Laser z AIP PW zaciekawił wszystkich oryginalnością rozwiązań technicznych, jakie ma w swojej ofercie. Minimal Studio z AIP SGGW zaprezentowało znakomite realizacje architektoniczne swojego autorstwa, m.in. ekologiczny dom czy wilanowski penthouse. Firma Yalla Email Center z AIP UW swoim dynamicznym wystąpieniem przekonało zebranych o tym, że ich system zarządzania wielojęzyczną korespondencją mailową działa błyskawicznie.

Zwycięski startup, firma Opt Laser działająca w AIP PW, przekonała jurorów innowacyjnością i skalą, jaką w krótkim czasie biznes osiągnął. „Każda z prezentujących się firm była warta uwagi i zasługiwała na nominację do tytułu Startupu Roku 2012, ale tylko jedna zaprezentowała całkowicie autorskie i innowacyjne rozwiązania w zakresie modułów laserowych, których nie ma nikt inny na świecie – była to zwycięska firma” – uzasadnił decyzję jeden z jurorów StartUp Mixera, Konrad Kurkowski, Wicedyrektor AIP. Z kolei przewodniczący jury, Jacek Palec, Dyrektor Zarządzający AIP, ogłaszając decyzję jurorów, stwierdził: - Nie bez znaczenia jest dla nas skala, jaką zwycięski biznes osiągnął w krótkim czasie, podobnie jak imponującej rangi kontrakty. Tylko globalne aspiracje pozwalają się szybko rozwijać.

Gościem specjalnym warszawskiego StartUp Mixera był profesor Andrzej Jacek Blikle, matematyk, informatyk i przedsiębiorca. Profesor podczas spotkania, opowiedział o modelu zarządzania firmą, jaki z powodzeniem stosował przez wiele lat. Jako doświadczony przedsiębiorca przekazał cenną radę tym z mniejszym stażem: „hierarchia to wymysł, żywcem przeniesiony z armii, ale w firmie się nie sprawdza – najważniejsze jest traktowanie pracowników po partnersku”. Opowiedział też, jak taki model sprawdził się w jego działalności biznesowej. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy profesor Andrzej Blikle był najbardziej obleganą osobą na sali. Każdy chciał zaczerpnąć od niego możliwie dużo wiedzy i doświadczenia.

Laureat oprócz możliwości rywalizacji o tytuł Startupu Roku 2012, otrzymał 5 podwójnych voucherów na przejazd do Berlina i z powrotem. Fundatorem nagród dla zwycięzcy warszawskiego StartUp Mixera była firma Simple Express.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)