Tech Open Air to dwudniowy festiwal startupów, który odbędzie się 23-24 sierpnia w Berlinie. To inspirujące wydarzenie w klimacie SXSW, które łączy nowe technologie ze sztuką. Polskim akcentem będzie piątkowe spotkanie Netcamp@Berlin na którym nasze startupy zaprezentują się berlińskiej społeczności.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Granice pomiędzy światem startupów a muzyką i sztuką zacierają się coraz bardziej. Dzielą one pasję dla kreatywności i współpracy a technologia otacza nas wszystkich. W centrum tej konwergencji jest Berlin gdzie 23. sierpnia w Kater Holzig, dawnej fabryce mydła w dzielnicy Kreuzberg, zamienionej w centrum kultury rozpocznie się festiwal Tech Open Air. Drugiego dnia w całym mieście odbędą sie wydarzenia towarzyszące organizowane przez lokalną społeczność startupową.

- Chcemy aby to wydarzenie było tworzone przez berlińską społeczność dla społeczności startupowej w Europie. Zobaczymy czy startupowcy to tylko marzyciele czy raczej fani imprez w stylu Burning Man. Będą tam nie tylko twórcy startupów, programiści czy inwestorzy ale też artyści, designerzy i muzycy, którzy inspirują startupową scenę. To będzie niesamowicie kreatywna impreza, która zapewni jej uczestnikom energię i inspiracje na resztę roku. - mówią Nikolas Woischnik i Lutz Villalba Adorno, organizatorzy TOA Berlin.

Wśród prelegentów pierwszego dnia wystąpią m.in. David Noel z Soundcloud, Fabian i Ferry Heilemann z DailyDeal, Jawed Karim współtwórca YouTube, Mike Butcher z Techcrunch Europe, Renaud Visage z Eventbrite, Floris Dekker z Gidsy, Alex Farcet ze Startup Bootcamp i Paul Jozefak z LiquidLabs. Polskę będą reprezentować Agata Mazur z Applicake i Ola Sitarska.

- Cieszymy się że coraz więcej młodych ludzi wybiera ścieżkę przedsiębiorcy i realizują swoje marzenia tworząc startupy. Wierzę że Tech Open Air Berlin będzie świetnym miejscem gdzie osoby myślące o własnym startupie zainspirują się od osób które osiągnęły już sukces, a początkujący startupowcy będą mogli się wiele nauczyć od starszych kolegów – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, Ambasador Tech Open Air Berlin i organizator polsko - niemieckiego Startup Weekendu w Szczecinie.

Warto dodać że organizacja tej oddolnej imprezy jaką jest TOA Berlin była możliwa dzięki kampanii crowdfundingowej, która pozwoliła zebrać od społeczności ponad 20 tys. euro. A dzięki Fundacji Netcamp która jest partnerem tego inspirującego wydarzenia uczestnicy z Polskie mogą liczyć na duże zniżki na bilety.

Zaproszenie wideo na Tech Open Air Berlin:

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)