We wrześniu rozpoczynają się „Spotkania Demostenesa”. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego uzdolnieni mówcy amatorzy opowiadają o swoich osiągnięciach i doświadczeniach, dzielą się spostrzeżeniami, ideami, a przez to wpływają na zmiany naszych postaw, motywują i inspirują. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 26 września 2012 w Krakowie pod hasłem „Potrzeba matką wynalazków”.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Idea „Spotkań Demostenesa”

Środowisko biznesowe, przedsiębiorcy, eksperci, doradcy i specjaliści potrzebują dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – inspiracji, pobudzających do niekonwencjonalnego i skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami zarówno gospodarczymi, jak i życiowymi czy kulturowymi. Szukają więc nowych, ciekawych tematów, które nie tylko motywują, ale także pozwalają rozwijać własne pasje i zainteresowania.

Takie spostrzeżenia zainspirowały Iwonę D. Bartczak (dziennikarkę i menedżera m.in. BusinessDialog.pl, Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” i in.) oraz Macieja W. Iwankiewicza (eksperta marketingu i menedżera Gravat Group) do stworzenia nowej przestrzeni wymiany doświadczeń i inspiracji.

Narodził się więc pomysł zorganizowania cyklicznego wydarzenia pod nazwą „Spotkania Demostenesa”. Ich celem jest przede wszystkim promocja ważnych i ciekawych idei, które niekoniecznie powstają w wyznaczonych do tego miejscach (np. na uczelniach, w ośrodkach badawczych, czy thinktankach), ale również ułatwienie kontaktów intelektualnych między ludźmi. Szczególną wartością jest tworzenie lepszych, niż obecnie stosowane, wzorów debaty publicznej, jak też propagowanie przejrzystego wysławiania się, dbałości o ładny styl i kulturę języka.

Patronem spotkań został Demostenes – mówca i polityk grecki, którego mowy do dzisiaj zachwycają kunsztem krasomówczym. Wyróżniają się one zarówno artystyczną jak i harmonijną konstrukcją, bogatym słownictwem, wyjątkowym doborem melodii zdań oraz wyrazistością treści.

Demostenes ze spiżu i złota

Kolejne 7 spotkań, organizowanych co kilka tygodni w większych miastach w Polsce, tworzy roczny cykl. Podczas każdego ze spotkań występuje 6-ciu mówców, spośród których publiczność wybiera jednego i nagradza tytułem Spiżowego Demostenesa. Siódme spotkanie z danego cyklu jest swoistym pojedynkiem 6-ściu mówców Spiżowych, wyłonionych podczas wcześniejszych spotkań. Najbardziej inspirujący mówca cyklu otrzymuje tytuł Złotego Demostenesa, jak również upominki, ufundowane m.in. przez partnerów wydarzenia.

Mówcami są utalentowani amatorzy przemawiania, osoby z różnych środowisk – konsultanci, biznesmeni, naukowcy, coachowie i dziennikarze. Dzielą się oni z uczestnikami swoimi inspiracjami i ideami, pomysłami i spostrzeżeniami.

Na spotkania organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie ludzi aktywnych zawodowo – przedsiębiorców, dyrektorów i menedżerów, a także wykładowców i studentów.

Pierwsze „Spotkanie Demostenesa” odbędzie się 26 września 2012 w Krakowie pod hasłem przewodnim „Potrzeba matką wynalazków”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)