Czy wiesz, dlaczego van Gogh obciął sobie ucho? Albo kim jest dziewczyna z perłą Vermeera? Z aplikacją DailyArt sztuka wreszcie przestanie być dla Ciebie tajemnicą - krok po kroku, dzień po dniu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


DailyArt jest darmową aplikacją przeznaczoną na iPhone i telefony z systemem Android przygotowaną przez firmę Moiseum. Aplikacja codziennie wysyła użytkownikowi powiadomienie o udostępnieniu nowego dzieła sztuki. Wraz z reprodukcją, użytkownik otrzymuje krótką ciekawostkę w języku angielskim o danym arcydziele, jego autorze czy epoce, w której powstało. Informacje zostały przygotowane przez specjalistów, co gwarantuje doskonały dobór obiektów. Ponadto, teksty napisane są w przystępnej i łatwo przyswajalnej formie - w końcu sztuka jest nie tylko dla historyków sztuki.

Aplikacja pozwala także na powiększenie każdej reprodukcji, udostępnia także zupełnie podstawowe informacje na temat dzieła - tytuł, autora, rok powstania, technika wykonania, aktualne miejsce przechowywania. DailyArt jest zintegrowane z Wikipedią, więc jeżeli więcej informacji, może szybko uzyskać do nich dostęp. Oczywiście, istnieje też możliwość obejrzenia dzieł z poprzednich dni.

Aplikacja dostępna jest za darmo w App Store: http://itunes.apple.com/us/app/dailyart-dailydose- fine-art/id547982045?mt=8 i Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.dailyart

Strona aplikacji: http://dailyartapp.com/

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)