Dnia 3 września br. rusza kolejny nabór pomysłów na e-biznes w funduszu zalążkowym TechnoBoard. Pomysłodawcy mogą uzyskać do 830 000 zł. Oprócz dofinansowania fundusz oferuje też pomoc merytoryczną, a także wsparcie w rozwoju biznesu po utworzeniu spółki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nabór rozpocznie się w poniedziałek 3 września, o godzinie 10:00 i potrwa przez dwa tygodnie. Zgłoszenia można kierować poprzez formularz na stronie www.technoboard.pl. Pomysł na e-biznes może zgłosić każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. W pierwszym etapie należy przedstawić projekt internetowego przedsiębiorstwa w formie kilkunastozdaniowego opisu. Po analizie pomysłów, do kolejnego etapu, tzw. preinkubacji, zostanie wybranych około 45 projektów, którym TechnoBoard zaoferuje bezpłatne analizy prawne, techniczne, a także pomoc przy optymalizacji procesów sprzedaży, badania rynku oraz biznesplany. Pomysłodawcy mogą też liczyć na indywidualne konsultacje z doświadczonym na rynku e-biznes zespołem TechnoBoard.
Każdy cykl inwestycyjny TechnoBoard realizowany jest na podstawie własnych procedur funduszu i usystematyzowany w siedmiu stałych krokach, od zgłoszenia pomysłu do wspólnego wprowadzenia na rynek i rozwoju nowego e-biznesu. TechnoBoard dokonuje wejść kapitałowych w zamian za udziały w powstającej spółce, których wysokość wynosi od 20% do 49,99%. Kwota inwestycji zależy od wartości wkładu pomysłodawcy, harmonogramu i potrzeb danej spółki. Maksymalna ilość środków, jaką można uzyskać to 830 000 zł.

Decyzje o nowych wejściach kapitałowych w TechnoBoard podejmuje Komitet Inwestycyjny. Przy wyborze projektów kierujemy się nie tylko ściśle mierzalnymi wskaźnikami, ale też tym, jak układa się współpraca z pomysłodawcą. Oczywiście ważnymi elementami są tu innowacyjność i przygotowanie biznesowe – mówi Grzegorz Sperczyński, Kierownik Preinkubacji TechnoBoard Sp. z o.o.Naszą mocną stroną jest to, że jako fundusz posiadający w swoim portfelu ponad dwadzieścia dynamicznie rozwijających się biznesów, jesteśmy w stanie zaoferować nowej firmie pomoc, na przykład poprzez synergię z innymi podmiotami wspieramy sprzedaż, aktywnie pomagamy w monetyzacji e-biznesu – dodaje.

Informacje o naborze można znaleźć na stronie www.technoboard.pl w dziale „Dla Pomysłodawców”.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)