Wrzesień przyniósł kolejne wyzwanie startupom społeczności warszawskich AIP. We wtorek 4 września o godzinie 19.00 w klubie Sketch przy ul. Foksal 19 w Warszawie odbył się StartUp Mixer. Po raz kolejny 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach stanęło do rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Gościem specjalnym spotkania był Cezary Kucharski.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Wieczorem 4 września górny poziom warszawskiego klubu Sketch należał do młodych przedsiębiorców z warszawskich AIP. To właśnie tam odbył się StartUp Mixer, podczas którego 5 firm reprezentujących 5 warszawskich oddziałów Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości rywalizowało ze sobą o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Gościem specjalnym był Cezary Kucharski, który zasiadł również w komisji oceniającej wystąpienia startupów.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Dariusza Żuka, Prezesa Polski Przedsiębiorczej, ekosystemu wspierania startupów, którego jednym z filarów są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Żuk przewodniczył komisji oceniającej konkurujące podczas Mixera startupy. Pięciominutowym wystąpieniom firm, podczas najbliższego StartUp Mixera, przyglądał się także gość specjalny – Cezary Kucharski – piłkarz, menedżer, poseł na Sejm VII kadencji i przedsiębiorca. Po zakończeniu kariery sportowej został właścicielem serwisu internetowego legia.net i licencjonowanym menedżerem piłkarskim. Od 2007 prowadzi firmę doradztwa sportowego CK Sport Management. Podczas warszawskiego StartUp Mixera opowiedział zebranym wiele na temat swojej kariery zawodowej oraz zasad, którymi się w niej kieruje. Przekonywał młodych przedsiębiorców, że warto jest oprzeć swoją działalność na zaufaniu i konsekwentnym budowaniu swojej marki, zwracał też uwagę, że zwłaszcza na początku drogi czasem warto zrobić coś nieodpłatnie, aby dać się poznać i zbudować swoje portfolio. Okazało się, że pomimo znanego i medialnego nazwiska, taka metoda działania znalazła zastosowanie i sprawdziła się także i w jego przypadku, gdy rozpoczynał samodzielną działalność biznesową. Zespół jurorów wsparty był również ekspertyzą Konrada Kurkowskiego, Wicedyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Podczas wrześniowego StartUp Mixera warszawskich AIP zaprezentowało się 5 różnorodnych firm. Excelling, pierwsza z firm, reprezentowała AIP SGGW. To firma konsultingowo-szkoleniowa, która specjalizuje się w doradztwie i organizacji indywidualnych kursów w zakresie wykorzystywania arkuszy kalkulacyjnych w pracy. Kolejna z firm, Wizard, działa przy AIP PW. Swoim klientom, czyli agencjom reklamowym, oferuje niestandardową obsługę w zakresie produkcji reklam. W imieniu AIP SGH prezentowało się EkoPromo, czyli firma oferująca niestandardowe, zewnętrzne kampanie reklamowe z wykorzystaniem np. jednokołowych przyczepek reklamowych. AIP UW reprezentowała firma d9, która prowadzi kompleksowe działania w zakresie marketingu internetowego. Ostatnim startupem, jaki zaprezentował się przed ekspertami oraz gośćmi, było Modułowo z AIP WAT. Firma świadczy usługi z zakresu projektowania, montażu, sprzedaży układów i modułów elektrycznych.

Zwycięzcą wrześniowego StartUp Mixera warszawskich AIP została firma Modułowo z AIP WAT, która według jurorów zaprezentowała najciekawszy pomysł na biznes. Jurorzy podjęli decyzję jednogłośnie, stwierdzając, że innowacyjność proponowanych przez Modułowo produktów oraz pasja, z jaką podchodzą do budowy swojego modelu biznesowego, są nie do przecenienia.

Po części oficjalnej spotkania, o networking zadbali Witold Antosiewicz i Grzegorz Turniak. Autorzy książki „Praktyczny poradnik networkingu. Zbuduj sieć trwałych kontaktów biznesowych”, opowiedzieli o zasadach idealnego, efektywnego networkingu, który następnie potrwał do późnego wieczoru, długo po zakończeniu podanego do oficjalnej wiadomości czasu zakończenia imprezy.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)