Make IT!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po raz pierwszy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach za sprawą Organizacji Studenckiej Paneuropa doświadczenie specjalistów połączy się z akademicką wiedzą studentów!

Po raz pierwszy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach za sprawą Organizacji Studenckiej Paneuropa doświadczenie specjalistów połączy się z akademicką wiedzą studentów! Dzięki współpracy i zaangażowaniu tak znanych firm jak Microsoft, Fuero, Ataxo, Database oraz Jcommerce został opracowany projekt bazujący na aktualnych potrzebach studentów.

Make IT! to projekt dla wszystkich i dla każdego z osobna. Jest wydarzeniem regionalnym, gdyż będzie realizowany aż na czterech śląskich uczelniach, tj. Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych.

Jego forma opiera się na trzech modułach:

Moduł Podstawowy – skierowany do studentów pragnących poznać narzędzia informatyczne, które są wykorzystywane na co dzień w pracy zarówno dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw różnych branż. Celem tego modułu jest uświadomienie młodym ludziom konieczności zaznajomienia się z podstawowymi instrumentami komputerowymi oraz poznanie swoich braków i ich uzupełnienie.

Moduł Zaawansowany – grupa docelowa to studenci zainteresowani branżą IT, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z jej zakresu. Głównym założeniem modułu jest umożliwienie zdobycia nowych umiejętności oraz poznanie bardziej zaawansowanych narzędzi informatycznych.

Moduł Eksperta – moduł ten zorientowany jest na studentów kierunków informatycznych oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłą karierę z branżą IT. Celem tego elementu projektu jest pokazanie tym osobom możliwości dalszego rozwoju oraz kontakt ze specjalistami IT.

W zależności od stopnia zainteresowania branżą IT oraz poziomu umiejętności obsługi narzędzi informatycznych każdy będzie mógł wybrać szkolenia, warsztaty bądź laboratoria dostosowane w sam raz do własnych potrzeb.

Dodatkowymi elementami projektu jest wykład Ikony Polskiej branży IT oraz wystawa prac grafiki komputerowej.

Innowacyjność projektu przyczyniła się do powstania mostu komunikacyjnego pomiędzy społecznością studencką mogącą nabyć praktyczne umiejętności z zakresu branży IT, niezbędnych do zdobycia wymarzonego stanowiska. Z drugiej strony umożliwia pracodawcom dotarcie do ambitnych i inteligentnych studentów, którzy mogą zasilić szeregi firmy oraz przyczynić się do kształtowania ich osobowości i ścieżki rozwoju.

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.paneuropa.eu.org/makeit

źródło: informacja prasowa