Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego świata.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia zespołów mających pomysł na biznes albo działający projekt, który chcieliby ulepszyć, wdrożyć i odnieść dzięki niemu globalny sukces. Ze zgłoszeń wybrane zostaną te o największym potencjale, a ich pomysłodawcy będą zaproszeni do Szczecina. Przez dwa wakacyjne miesiące opracują swój pomysł od strony technicznej oraz zdobędą merytoryczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w Internecie. Zwycięskie projekty poznamy we wrześniu. Co ważne, nie ma ograniczenia w liczbie zwycięzców! Laureatami II edycji Global Startup Challenge będą te projekty, które mają największe szanse na zaistnienie w branży. Podobnie jak rok temu laureaci GSC 2011 dostaną szansę uzyskania wsparcia kapitałowego swoich projektów od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro, inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER) oraz firmy Red Sky (przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej).

Global Startup Challenge po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 r. Konkurs za swój cel stawia wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych projektów informatycznych. W 2010 r. nagrodzono cztery pomysły, a na uroczystej gali finałowej obecni byli m.in. Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek, Barbara Bartkowiak - Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Arkadiusz Seńko - Prezes Zarządu Spółki Red Sky oraz wiele innych osób z otoczenia biznesu. Informacje o I edycji Global Startup Challenge dostępne są pod adresem www.globstar2010.com

Warunki uczestnictwa
W czasie dwumiesięcznych prac powinny powstać projekty internetowe gotowe do wejścia na globalny rynek. Warto zaznaczyć, że w trakcie trwania programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wysokiej klasy programistów, twórców największego na świecie projektu internetowego FilesTube.com stworzonego przez polskich programistów z firmy Red Sky. Na uczestników czekać będą również specjalistyczne szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia biznesu w Internecie oraz dodatkowe atrakcje oferowane przez Miasto Szczecin. Organizatorzy zapewniają miejsce do pracy w Technoparku Pomerania oraz noclegi.

Proces rekrutacji
Rekrutacja zespołów ruszyła 20 kwietnia i będzie trwać do 30 maja br. Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową. Zespół ekspertów, powołany przez organizatorów, na bieżąco dokonuje weryfikacji zgłoszeń.  Informacje szczegółowe dotyczące procesu rekrutacji i warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.globstar2011.com

Global Startup Challenge został zainicjowany przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. Partnerem Strategicznym konkursu jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. W inicjatywę zaangażowani są także: Xevin Investments, Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Miasto Szczecin.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)