Gra z wrocławskiego studia podbiła serca 5 milionów graczy w ponad 100 krajach.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wyprodukowana z sukcesem przez firmę Tequila Mobile gra typu tower defense od niecałego roku cieszy się wśród użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie wielką popularnością.

Premiera Fantasy Kingdom Defense odbyła się w październiku 2011 roku. Gra stworzona została jako gra typu freemium, darmowa gra z płatnymi wirtualnymi dodatkami, na platformy Java i Android a niecałe pół roku później została również udostępniona jej wersja HD na platformę Apple iOS. Dodatkowo w tym czasie udoskonalona wersja na urządzenia Android trafiła do globalnego sklepu z aplikacjami Google Play.

Jak duży sukces odniósł tytuł? W grę zagrało do tej pory ponad 5 milionów graczy. Obecnie w grę codziennie gra 50 tysięcy osób a w szczytowych momentach grało w nią prawie 150 tysięcy graczy dziennie! Biorąc pod uwagę powyższe dane liczbowe, nie może być zaskoczeniem fakt, że gra Fantasy Kingdom Defense zwróciła już wielokrotnie nakłady związane z wydaniem tytułu.

Jednak sukces gry wypuszczonej przez Tequila Mobile to nie tylko ilość graczy i wynik finansowy, ale co najważniejsze pochlebne opinie użytkowników, które są wielką motywacją do przyszłych działań dla zespołu tworzącego grę. Średnia ocena na Google Play to 4,6 na 5 możliwych punktów. Gra regularnie otrzymuje wyróżnienia - między innymi pisali o niej w Antyapps jako o „fenomenalnej polskiej grze ekipy z Wrocławia” a także zagraniczne media wyrażające pochlebne opinie oraz klasyfikujące Fantasy Kingom Defense jako jedną z najlepszych gier typu tower defense.

Komentarze (0)