... ... ...

Jak skutecznie pozyskać inwestora - Konferencja „Droga spółki na rynek kapitałowy”

Dodane

19-10-2012

Adam Łopusiewicz

Pod hasłem „Droga spółki na rynek kapitałowy” 23 października 2012 roku w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie odbędzie się konferencja organizowana przez Biuro Projektu Capital Express – Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Quest Investment Sp. z o.o.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Konferencja skierowana jest do inwestorów indywidualnych oraz menedżerów firm z sektora MSP, którzy wiążą swoje ambitne plany rozwojowe z pozyskaniem atrakcyjnego źródła finansowania. Będzie okazją do spotkania przedsiębiorców poszukujących kapitału z ekspertami – doradcami i praktykami działającymi na rynku kapitałowym, a także wymiany doświadczeń z przedstawicielami środowiska inwestorów. Jej celem jest przede wszystkim promocja dobrych praktyk w zdobywaniu środków inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Praktycy o finansowaniu

W programie konferencji znalazły się m.in. punkty poświęcone strategii finansowania przedsiębiorstwa, przygotowaniu dokumentów dla kapitałodawców, aspektom księgowo-podatkowym procesu inwestycyjnego i efektywnej ofercie IPO.

- Naszą intencją jest przedstawienie drogi, jaką musi pokonać firma poszukująca zewnętrznego źródła kapitału od momentu decyzji o pozyskaniu inwestora, poprzez formalne przygotowanie spółki do wejścia na rynek kapitałowy, po debiut giełdowy, od strony praktycznej – mówi Regina Berdy, Dyrektor Projektu Capital Express. – Dlatego uzupełnieniem wykładów będzie Road Show, na którym przedstawiciele Firm z potencjałem wyłonionych w konkursie Capital Express poddadzą się ocenie potencjalnych inwestorów.

Patronem honorowym konferencji jest Prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak – Przewodniczący Komitetu Współpracy Nauki i Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej.

Podsumowanie projektu Capital Express

Konferencja podsumowuje doświadczenia projektu „Capital Express - nowa proinnowacyjna usługa dla firm z potencjałem”, realizowanego przez ostatnie 2 lata przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Program zakłada profesjonalne doradztwo dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą pozyskać inwestora strategicznego albo kapitał z emisji akcji lub obligacji w drodze oferty prywatnej lub publicznej na rynku regulowanym GPW, na NewConnect albo Catalyst. Wsparcie (w tym dokumenty dla inwestorów) otrzymują nieodpłatnie firmy z największym potencjałem rozwoju, wyłonione w drodze konkursu „Firma z potencjałem”.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnictwo w konferencji jest możliwe tylko po uprzednim mailowym potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)