Wirtualna przestrzeń stawia przed nami co raz większe wymagania, a tworzone aplikacje mają być przede wszystkim funkcjonalne, użyteczne i napisane przy pomocy łatwego w utrzymaniu kodu. Szukając narzędzi, które usprawniają ten proces, a przy tym pozwalają zaoszczędzić czas i radzą sobie z co raz większym obciążeniem, warto poznać Django.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Django to jeden z wiodących obecnie frameworków webowych nowej generacji, który zyskał do tej pory wielu zwolenników. Wśród nich znajdziemy chociażby zespoły programistów Googla czy NASA. Korzystając na co dzień z takich platform jak Facebook, Youtube czy Pinterest warto wiedzieć, że zostały one częściowo napisane w Pythonie przy użyciu frameworku Django. I choć nie jest on pozbawiony wad, warto pamiętać o dwóch zasadniczych kwestiach, które przechylają szalę na korzyść tego frameworku. Django powstało w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie czyli konieczności dodawania i rozwijania aplikacji w bardzo krótkim czasie. Kolejnym powodem by zainteresować się Django są jego użytkownicy i społeczność, która współpracuje ze sobą w ramach kultury open source. Django to framework, który wciąż się rozwija i jest nieustannie udoskonalany.

Nowa inicjatywa Geek Girls Carots

Świetną okazją do zapoznania się z tym frameworkiem, poznania jego zastosowania i stworzenia swojej pierwszej aplikacji webowej, będą zbliżające się warsztaty Django Carrots - pierwsza edycja warsztatów programistycznych organizowanych przez Geek Girls Carrots w Warszawie. Warsztaty odbędą się w dniach 23 - 25 listopada i będą skierowane do wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie programowali, programują w innych językach i chcieliby spróbować swoich sił w środowisku Python, a także tych, którzy pierwsze kroki w tymże środowisku poczynili i chcieliby podszlifować zdobyte dotychczas umiejętności.

Dlaczego Django Carrots?

Warsztaty Django Carrots zostaną przeprowadzone w bardzo dogodnej dla uczestników formule. Ponieważ organizatorzy stawiają na efektywną pracę, maksymalne wykorzystanie czasu, a przy tym komfortowe warunki i bezpośredni kontakt z uczestnikami, praca warsztatowa będzie odbywała się w trzyosobowych podgrupach, nad pracą których, będą czuwali mentorzy - doświadczeni programiści. Dzięki temu każdy uczestnik warsztatów będzie mógł skupić się na samodzielnej pracy nie tracąc wsparcia swojej grupy i mentora.

W zespole siła

Głównym motorem warsztatów są mentorzy, którzy z Django pracują na co dzień. Ich wiedza i doświadczenie będą solidnym wsparciem uczestników przy realizacji programu warsztatów. Do współpracy przy Django Carrots zostali zaproszeni: Marta Bogdal, Radek Czajka, Tomek Dubrownik, Krzysztof Figaj, Konrad Hałas, Grzegorz Kapkowski, Zofia Ostoja-Starzycka, Krzysztof Płocharz, Łukasz Rekucki, Ola Sitarska, Marek Stępniowski, Anna Warzecha. O tym dlaczego warto spróbować swoich sił w Django, przekonuje jedna z mentorek, Ola Sitarska: Warsztaty Django Carrots to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem. Django jest przystępnym i użytecznym webowym frameworkiem. Nieustannie używam go w swojej pracy.

Jeżeli jesteś osobą ciekawą nowych rozwiązań, chcesz poznać i nauczyć się, bądź doskonalić swoje programistyczne umiejętności – zgłoś swoją chęć wzięcia udziału w warsztatach do 6 listopada, wypełniając formularz, który znajduje się pod tym linkiem.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Geek Girls Carrots.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)