Użytkownik Facebooka ma średnio 130 znajomych w serwisie, co daje mu dotarcie do 16 900 osób* w gronie najbliższych znajomych. Teraz zasięg sieci znajomych na FB można wykorzystać do celów zawodowych! Z początkiem listopada wystartował projekt Workee.pl – aplikacja umożliwiająca budowanie sieci kontaktów biznesowych na bazie towarzyskich kontaktów na Facebooku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aplikacja Workee, dostępna pod adresem www.workee.pl, daje polskim użytkownikom Facebooka możliwość budowania relacji skoncentrowanych na pracy i karierze nie wychodząc z serwisu. Korzystanie z aplikacji Workee nie wymaga rejestracji ani wypełniania od podstaw nowego profilu użytkownika. Kontakty biznesowe budujemy na bazie już istniejącej sieci kontaktów na Facebooku, a profil zawodowy tworzy się automatycznie z wypełnionej przez użytkownika FB historii zatrudnienia.

Użytkownicy Workee mają możliwość:

  • rozdzielenia prywatnych i zawodowych treści na Facebooku, a przez to – nawiązywania kontaktów zawodowych bez obaw o swoją prywatność,
  • wypromowania własnych kompetencji dzięki stworzeniu profilu zawodowego, zawierającego m.in. historię zatrudnienia i edukacji,
  • szybkiego wyszukania osób pracujących w firmie, do której chce dotrzeć użytkownik,
  • śledzenia zmian w karierze znajomych oraz awansów i roszad w interesujących ich branżach,
  • pozyskiwania i wystawiania referencji zawodowych.

Użytkownik aplikacji Workee.pl tworzy sieć kontaktów biznesowych, bazując nad dotychczas zgromadzonych towarzyskich kontaktach na Facebooku. W ramach swojej sieci może docierać do kontaktów pierwszego i drugiego stopnia – czyli do własnych znajomych oraz ich znajomych. Dzięki specjalnej funkcjonalności istnieje możliwość nawiązania kontaktu z interesującą, ale nieznaną nam jeszcze osobą za pośrednictwem znajomego, mającego tę osobę we własnej sieci kontaktów.

Twórcą i właścicielem aplikacji Workee.pl jest Grupa Pracuj Solutions – firma będąca m.in. właścicielem serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl.

- Wiele osób korzysta z Facebooka już od kilku lat, a sam serwis stał już nie tylko miejscem do budowania relacji prywatnych, ale coraz chętnie pośredniczy w relacjach zawodowych. Workee pomaga łatwo oddzielić sferę prywatną od zawodowej – i to bez konieczności rejestracji ani tworzenia nowego profilu – tłumaczy Andrzej Zachwieja, Chief Internet Strategy Officer z Grupa Pracuj Solutions.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)