Polski startup technologiczny GVNetworks rozwijający projekt PrivacyProtector.eu pozyskał ponad milion złotych dofinansowania za mniejszościowy pakiet udziałów. Inwestorem jest Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego, oraz w drugiej fazie Fundusz VC SATUS.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Privacy Protector jest jednym z najbardziej technologicznie zaawansowanych projektów na polskiej scenie startupowej, koncentruje się na bezpieczeństwie osobistych danych przesyłanych przez Internet, kładąc szczególny nacisk na prywatność. Opracowaliśmy własną technologię sieciową w unikalny sposób łączącą bezpieczeństwo VPN z niezawodnością topologii P2P, osiągając niemal nieograniczoną skalowalność bez pojedynczych punktów awarii – mówi Błażej Marciniak, CEO spółki i lider projektu. Celem jest zestawianie na żądanie bezpiecznego środowiska do wymiany danych i komunikacji bez znaczenia czy to jest w sieci lokalnej czy poprzez Internet, w prosty sposób i bez serwerów – ta sieć jest „serverless”. Opracowaną technologię nazwaliśmy GatelessVPN – właśnie z uwagi na brak „bram”, czyli serwerów centralnych.

W planach spółki jest dalsze rozwijanie technologii, jej integracja z przeglądarkami, oraz nowa usługa, która otworzy użytkownikom wszystkich chmur plikowych nowe możliwości.

Zespół składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem: Błażej jest doświadczonym managerem projektów IT, ostatnio kierował projektem wdrożenia usług mobilnych dla mBanku i MultiBanku. Marek Cieśla to weteran startupów, specjalista od marketingu i sprzedaży online – do jego osiągnięć można zaliczyć takie projekty jak AllPlayer czy agencja marketingowa MIMI Group. Dobry team nie może się obyć bez sprawnej organizacji i zarządzania finansami, nad którymi czuwa Tomek Widerski, doświadczony dyrektor operacyjny z wieloletnim stażem w biznesie.

- Stawiamy na projekty dobrze przygotowane, koncepcyjnie wyprzedzające swój czas i prowadzone przez ukierunkowane na sukces, doświadczone zespoły. Privacy Protector taki właśnie jest. -­ mówi Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT. - Jeszcze kilka lat temu przechowywanie w chmurze danych wrażliwych było nie do pomyślenia. Dzisiaj takie rozwiązanie wydaje się być niezwykle naturalne, choć wciąż budzi obawy w kontekście bezpieczeństwa. Projekt w który zainwestowaliśmy proponuje rozwiązanie tego problemu. - dodaje Bielówka.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)