27 listopada 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie pod hasłem: „Ekspansja Zagraniczna" odbędzie się II Forum E-biznesu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

To ogólnopolskie wydarzenie jest podsumowaniem cyklu 16 konferencji regionalnych „Akademia e-biznesu" promujących zagadnienia związane z prowadzeniem e-przedsiębiorstw.

Po uroczystej inauguracji odbędzie się wręczenie nagród w „Konkursie na Innowacyjną E-usługę i Innowacyjną Technologię B2B". Wśród nominowanych firm do nagrody znajdują się takie serwisy jak: jakdojade.pl (największa w Polsce wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych), treco.pl (najpopularniejszy portal dla trenerów biznesowych) i 60 innych równie ciekawych projektów. Laureatów wyłoni kapituła, w skład której wchodzą m.in. Pani Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP, Pan prof. Bogdan Mróz - wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Pan Jarosław Sobolewski - Dyrektor Generalny IAB Polska, laureaci poprzedniej edycji Konkursu - Pan Grzegorz Błażewicz oraz Pan Leszek Ratus. Celem Konkursu jest popularyzacja i uhonorowanie innowacyjnych rozwiązań w e-biznesie.

Merytoryczną część sesji plenarnej rozpocznie wystąpienie Kena Globermana  -  mentora wspierającego startupy oraz inwestora. Ekspert podzieli się z Uczestnikami Forum doświadczeniami w pozyskiwaniu źródeł finansowania oraz we współpracy z zagranicznymi inwestorami.

Po sesji plenarnej nastąpi 25 prelekcji eksperckich, podzielonych na 5 ścieżek tematycznych: modele i trendy w ekspansji zagranicznej, przygotowanie e-usługi do wyjścia na rynki zagraniczne, e-usługa na rynku zagranicznym, działania marketingowe na globalnym rynku oraz wyzwania w procesie internacjonalizacji. Swoje prelekcje wygłoszą osobistości polskiego Internetu oraz eksperci w obszarze nowych technologii m.in.: Marcin Woźniak, niezależny ekspert e-marketingu; Marcin Beme, audioteka.pl; Tomasz Piwoński, Solpeo.com; Marcin Deręgowski, artefakt.pl; Tomasz Karwatka, Divante i wielu innych. Dodatkową ścieżką będzie cykl paneli dyskusyjnych z udziałem m.in.: Włodka Laskowskiego z Nomad Fund, Andrzeja Żurawskiego z BonusCard, Radosława Tadajewskiego  z Grupy Trinity.

Forum zakończy się sesją podsumowującą z udziałem gościa zagranicznego – Andrewa Rasieja  –przedsiębiorcy, inwestora i stratega w obszarze nowych technologii. Gość opowie o poszukiwaniu kontaktów i budowaniu relacji w kontekście współpracy międzynarodowej.

Udział w II Forum E-biznesu „Ekspansja zagraniczna" jest bezpłatny. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Internecie na stronie.

Podczas Forum zaprezentują się także Wystawcy z blisko 30 funduszy inwestycyjnych wspierających startupy i firmy e-biznesowe m.in.: Bonus Card, Nomad Fund, eFund, IBM VC Group, Grupa Trinity.

Komentarze (0)