W dniach 26-27 listopada 2012 roku, w Warszawie odbędzie się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona będzie tematyce dotyczącej inwestycji na wczesnym etapie rozwoju firm oraz polskim i zagranicznym doświadczeniom finansowania innowacyjności i przedsiębiorczości.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Celem Forum organizowanego przez PARP, jest m.in. wskazanie nowych perspektyw polskiej przedsiębiorczości na rynku w Polsce oraz możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Podejmowane tematy będą w szczególności dotyczyć szans rozwoju małych firm, tzw. start-upów, w tym metod pozyskania przez nie źródeł finansowania. Już pierwszego dnia uczestnicy konferencji otrzymają wiele wartościowych informacji z zakresu gospodarki i finansów. Zostaną na niej zaprezentowane wnioski i rekomendacje powstałe w wyniku warsztatów dotyczących perspektyw rozwoju funduszy venture capital w Polsce. Dyskusja panelowa dotycząca wzmocnienia rynku inwestycji umożliwi zapoznanie się z problemami występującymi na rynku oraz sposobami radzenia sobie w obecnej sytuacji.

Forum będzie również stanowić doskonałą okazję dla pracodawców, by przyjrzeć się doświadczeniom zagranicznych firm w tworzeniu nowych miejsc pracy. To także możliwość zapoznania się z obecnie panującymi trendami na rynku wśród tzw. start-upów działających m.in. w branżach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu. Wśród prelegentów konferencji znajdą się przedstawiciele inwestorów, polskich i zagranicznych funduszy venture capital, banków, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych firm z inkubatorów finansowanych za pośrednictwem PARP oraz tzw. Aniołów Biznesu.

W Forum weźmie również udział TechnoBoard oraz firmy z jej grupy kapitałowej, tj. Inpingo, Aukcje Ziemi.pl, TimePlanet oraz E-stolik.pl, które, wspierane przez Spółkę, odnoszą znaczące sukcesy na rynku w Polsce. TechnoBoard dotychczas zainwestował ok. 7 mln złotych w kilkanaście nowych firm. – Czujemy się zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak istotnym wydarzeniu, jakim jest Forum. Podejmowane przez nas działania charakteryzują się wysokim poziomem innowacyjności i efektywności. Skutecznie realizujemy wszelkie wskaźniki, co sprawia, że naszymi spółkami interesują się polscy i zagraniczni inwestorzy. Mamy też świadomość, że wspierając je, zwłaszcza we wczesnej fazie ich działalności, możemy wpływać również na wzrost gospodarczy. Dlatego chętnie podzielimy się nie tylko naszymi doświadczeniami, ale również z dużą uwagą zapoznamy się z wynikami innych projektów - mówi Grzegorz Sperczyński, członek Komitetu Inwestycyjnego TechnoBoard.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)