W dniu 26 listopada 2012 roku, w Warszawie odbyło się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona była pomocy inwestycjom w początkowej fazie rozwoju oraz innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Forum, organizowane przez PARP, dotyczyło perspektyw polskiej przedsiębiorczości na rynku w Polsce oraz możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Szczególny nacisk położono na tematykę dotyczącą start-upów, ich rozwojowi i metodom pozyskiwania funduszy. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty oraz dyskusja panelowa. Uczestnicy mieli możliwość pozyskania wartościowych informacji z zakresu gospodarki i finansów, a także zapoznania się z najnowszymi trendami panującymi na rynku wśród firm działających w branżach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu.

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele inwestorów polskich i zagranicznych, banków, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych firm wspieranych przez PARP. Dzięki ich zaangażowaniu w konferencję oraz chęci podzielenia się doświadczeniami wyniesionymi z działalności rynkowej w Polsce i za granicą, uczestnicy Forum mogli zebrać konkretne wskazówki. Jednocześnie mogli bezpośrednio zapoznać się z oferowanymi usługami na stoiskach wystawienniczych. Mariusz Sperczyński, prezes zarządu spółki TechnoBoard, której stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, podkreśla:

Udział w tego typu wydarzeniach to ogromna szansa dla nowych firm, aby zdobyć wiedzę, która pomoże im w dalszej działalności. Jak odnieść sukces na trudnym obecnie rynku, jak ustrzec się przed niepożądanymi problemami, czy w jaki sposób otrzymać wsparcie, to niezwykle cenne informacje dla każdego przedsiębiorcy, nie tylko e-biznesowego.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)