Dzisiaj zostali wyłonieni zwycięzcy Przeglądu Dobrej Strony Turystyki. Najbardziej innowacyjnym serwisem o charakterze turystycznym okazał się międzynarodowy portal społecznościowy Placeknow.com.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zgłaszane serwisy internetowe były oceniane przez zespół ekspertów i praktyków z branży Nowych Technologii. W jury zasiadali m.in Cezary Glijer – właściciel 30 serwisów turystycznych i Piotr Jardanowski, odpowiadający za efektywne rozwiązania w zakresie procesów płatniczych w 4 krajach. Pod uwagę brano funkcjonalność i estetykę portalu, wartość merytoryczną oraz optymalizację strony dla wyszukiwarek internetowych. W wyniku analizy tych wszystkich składowych, za najlepszy startup uznano Placeknow.com. Pozostałe kategorie plebiscytu to m.in.: blog, serwis miejski/regionalny i biuro podróży.

Placeknow.com to nowoczesne narzędzie dostarczające informacje z całego świata, pomysły na aranżacje podróży oraz propozycje spędzenia czasu w konkretnym miejscu. Serwis pozwala użytkownikom internetu na wymianę informacji o interesujących lokalizacjach i wybranych zakątkach ziemi. Serwis dodatkowo zintegrowany jest z zewnętrznymi platformami ofert (hotele, wycieczki, restauracje), co pozwala zaplanować podróż na każdym etapie. Placeknow.com jest tegorocznym laureatem jednego z największych na świecie konkursów biznesowych Startup Open.

– Wyróżnienie Pleceknow.com przez Przegląd Dobrej Strony Turystyki jest dla nas ważnym osiągnięciem – mówi Łukasz Sobański, CEO Placeknow.com. – Oznacza to, że nasz serwis spełnia swoją funkcję – dostarcza użytkownikom internetu w łatwy i szybki sposób niezbędnych informacji na temat wybranych lokalizacji będąc jednocześnie przestrzenią wymiany doświadczeń. W 2013 roku czeka nas wiele wyzwań w związku z rozwojem portalu. Otrzymana nagroda jest motorem napędowym do dalszej pracy dla miłośników podróży.

Finał Plebiscytu Dobrej Strony Turystyki i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas 10. jubileuszowej edycji spotkania marketingu internetowego z turystyką TravelCamp. Impreza odbędzie się we wtorek 11 grudnia 2012 w klubie jazzowym Tygmont w Warszawie.

Przegląd Dobrej Strony Turystyki ma na celu stworzenie listy wyróżniających się i wiarygodnych witryn turystycznych. Patronem branżowym plebiscytu jest Polska Izba Turystyki. Organizatorem Przeglądu Dobra Strona Turystyki są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz serwis TravelCamp.pl

Komentarze (0)