Aduma S.A. jako jedyna dolnośląska spółka z obszaru nowoczesnych technologii i multimediów otrzymała dofinansowanie na rozwój ekspansji międzynarodowej w ramach działania 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wnioski grantowe przyjmowano do 2 stycznia 2013 r. Aplikacja lidera na polskim rynku technologii interaktywnych, kinetycznych i dotykowych zyskała uznanie m.in. dzięki przemyślanej koncepcji rozwoju skoncentrowanej nie tylko na rynkach Europy Zachodniej. – Udział w działaniu „Paszport do eksportu" to dla nas szansa na realizację przemyślanej strategii ekspansji międzynarodowej – wyjaśnia Maciej Mielcarek, Wiceprezes Aduma S.A. – Projekt, który realizujemy do połowy 2014 roku, zakłada nie tylko realizację misji gospodarczych i rozwijanie współpracy z partnerami międzynarodowymi ale także udział w projektach ekspozycyjnych o międzynarodowym charakterze. W naszym obszarze zainteresowań są nie tylko partnerzy z Europy Zachodniej ale także ze Stanów Zjednoczonych i Azji, gdzie bardzo często można pozyskiwać bardzo znaczące i prorozwojowe kontrakty. Uczestnictwo w projektach targowych to także okazja do poszerzenia know-how Spółki notowanej na rynku New Connect.

Do tej pory Aduma S.A. uczestniczyła w globalnych projektach wystawienniczych, m.in. targach InfoComm w Las Vegas czy CEBiT w Hannowerze, gdzie w 2011 roku Spółka była głównym dostawcą technologii na polskie stoisko przygotowywane przez Ministerstwo Gospodarki RP. Dzięki wsparciu funduszy Unii Europejskiej będzie możliwa szersza i bardziej kompleksowa ekspansja producenta angażujących systemów multimedialnych. To także okazja do prezentacji nowatorskich rozwiązań na rynku globalnym.

W gronie firm, które otrzymały dofinansowanie znalazły się oprócz Adumy m.in. producent tuszy Black Point z Bielan Wrocławskich, lider audiobooków Audioteka.pl i agencja social media Socjalizer.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)