W Apple App Store pojawiła się Lingoal HD - przeglądarka do nauki angielskiego na iPada. Jest ona rozszerzeniem Lingoal w wersji na Phone'a, która daje możliwość przeglądania stron www na dużym ekranie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Stworzenie Lingoal w wersji dedykowanej na iPada, było jedną z najczęściej pojawiających się próśb ze strony obecnych użytkowników przeglądarki. Jest ich obecnie na świecie ponad 600 tys., bo właśnie tyle razy aplikacja Lingoal została pobrana z Apple App Store od momentu wprowadzenia jej na rynek 5 miesięcy temu. Z tego powodu szwedzka firma Brainglass, która  stworzyła aplikację, zdecydowała się na przygotowanie programu w wersji dostosowanej do formatu iPada.

Główne cechy programu w wersji na iPada to nadal:

- Możliwość przeglądania anglojęzycznych stron w Lingoal i dotknięcia każdego nieznanego nam słówka, żeby natychmiast zobaczyć jego tłumaczenie i posłuchać wymowy. Przeglądarka została wyposażona w słownik liczący ponad 138 tys. haseł w języku angielskim i dodatkowo 16 różnych słowników dwujęzycznych (w tym słownik angielsko-polski);
- Możliwość natychmiastowego zapisania każdego ze sprawdzanych słówek do Modułu Nauki i stworzenia na podstawie tego słówka ćwiczeń umożliwiających jego zapamiętanie.

Korzystanie z Lingoal HD na iPadzie zapewni naszym użytkownikom jeszcze większy komfort czytania i surfowania po internecie. W tym czasie mogą też sprawdzać znaczenie nieznanych im słów i zapisywać je do późniejszej nauki. Następnie mogą oni uruchomić Lingoal na swoim iPhonie w dowolnym miejscu i pasującym im czasie, i uczyć się zapisanych wcześniej słówek. Jest to możliwe dzięki pełnej synchronizacji Lingoal i Lingoal HD - powiedział Niss Jonas Carlsson, CEO firmy Brainglass.

Synchronizacja Lingoal HD z Lingoal na iPhone jest możliwa dzięki niedawno wprowadzonemu do App Store uaktualnieniu programu do wersji 1.3. Inną ważną zmianą w Lingoal 1.3 jest spolszczony interfejs użytkownika.

Wybrane opinie użytkowników z całego świata na temat Lingoal:

- Aplikacja niesamowita, to prawda. Ale proszę zróbcie ją też na iPada! - Natalia
- Bardzo przydatna aplikacja. Pomysł świetny oraz ładne wykonanie. Liczę na rozwinięcie aplikacji na więcej języków, wówczas to będzie 'must have' na iphone'a/ipada - Sousukkke
- Bardzo fajna aplikacja! Pomaga poprawić słownictwo, bardzo wygodne ćwiczenia na zapamiętywanie słów. Tak więc dla tych, którzy mają kłopoty ze słownictwa, jak ja, polecam! 5+ - Alina_fly

Lingoal HD będzie dostępny do pobrania w Apple App Store za jednorazową opłatę w wysokości 10 euro. Taniej, bo tylko za 1 euro, można kupić Lingoal HD w ciągu pierwszego tygodnia od momentu zatwierdzeniu aplikacji w App Store.

Aplikację Lingoal HD można zainstalować na iPadzie z systemem operacyjnym iOS 5.0+. Jeśli korzystamy z darmowego planu abonamentowego Lingoal, możemy na aplikacji zachować i stworzyć ćwiczenia dla 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane słowa, aby nadal móc korzystać z programu za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych - za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Korzystanie z wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Poprzednia wersja Lingoal osiągnęła pozycję nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple App Store w Polsce zaledwie w 2 tygodnie od momentu pojawienia się na rynku. Aplikacja znajduje się na też na szczytach rankingów popularności w innych krajach - np. w Rosji to nr 2 wśród darmowych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS.

Zobacz film pokazujący sposób korzystania z Lingoal na iPadzie: http://youtu.be/gG7n779HFRM.

Pobierz Lingoal HD: http://bit.ly/10beK1R.
Pobierz Lingoal 1.3: http://bit.ly/XHoMq3.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)