Deezer, międzynarodowy serwis muzyczny oferujący dostęp do muzyki z całego świata, ogłosił uruchomienie w Polsce usługi Freemium, czyli darmowego streamingu utworów muzycznych dla wszystkich użytkowników. Firma zainicjowała również Deezer4Artists (D4A) – nową platformę, która ma na nowo zdefiniować relacje między artystami a miłośnikami muzyki na całym świecie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wiodący serwis muzyczny Deezer ogłosił uruchomienie nowej, unikalnej usługi Freemium, w ramach której użytkownicy tego serwisu zyskują darmowy dostęp do katalogów z ponad 20 milionami utworów muzycznych z całego świata. Decyzja ta jest częścią globalnego debiutu usługi Freemium uruchamianej przez Deezer w ponad 150 krajach.

To bardzo ważny moment dla wszystkich pasjonatów muzyki – zarówno artystów, jak i fanów – ponieważ po raz pierwszy znikają bariery na drodze wspólnego odkrywania i cieszenia się muzyką. Wprowadzimy fanów w świat niezwykłych, zindywidualizowanych muzycznych doświadczeń, pozwolimy im odkrywać nową jakość oraz nieprzerwanie cieszyć się utworami z dowolnego zakątka naszego globu – mówi Maciej Jaworski, Dyrektor Zarządzający Deezer Polska.

Darmowa usługa Freemium będzie dostępna przez 6 miesięcy dla użytkowników korzystających z Deezera na laptopach i urządzeniach stacjonarnych i jednocześnie przez 2 tygodnie dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów. Wprowadzenie nowej usługi na serwisie muzycznym jest częścią planu, którego celem jest dotarcie do jak najszerszego grona słuchaczy, szacowanego na 600 milionów osób w 160 krajach.

Kolejnym krokiem na drodze uwolnienia dostępu do muzyki oraz odbudowania jej wartości poprzez nowe zdefiniowanie relacji między artystami a ich fanami, jest uruchomienie platformy Deezer4Artists. D4A dostarcza muzykom i ich wydawcom narzędzia umożliwiające prawdziwe zrozumienie fanów i ich potrzeb, a także możliwość stworzenia własnej, twórczej przestrzeni na Deezer. Fani z kolei otrzymują specjalne opcje wyszukiwania i śledzenia artystów, a także dostęp do licznych ekskluzywnych treści.- W ten sposób otwieramy drzwi dla komunikacji między artystami a ich słuchaczami, by mogli jeszcze lepiej się zrozumieć i wspólnie czerpać radość z muzyki – dodaje Jaworski.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)