Po kilkumiesięcznym procesie selekcji Cooklet został zakwalifikowany do najnowszej edycji inkubatora z Doliny Krzemowej - Hackers&Founders Coop. Dodatkowo, polska aplikacja znalazła się w wielkim finale prestiżowego konkursu Mobile Premier Awards i powalczy o główną nagrodę oraz miano najlepszej aplikacji na świecie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Hackers & Founders to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 8000 członków w Dolinie Krzemowej i ponad 25000 osób na całym świecie. Coop to inkubator mający na celu rozwinięcie produktu i pomoc w pozyskaniu finansowania. Cooklet został wybrany po dwuetapowym procesie selekcji i znalazł się wśród 10 międzynarodowych projektów.

H&F Coop to świetne przedsięwzięcie, gdzie w ciągu trzech miesięcy jego trwania będziemy mieli okazję zaprezentowania projektu wśród ponad 100 inwestorów z Doliny Krzemowej. Jednocześnie to dla nas niebywała okazja rozwoju produktu - mówi Grzegorz Trubiłowicz, Cooklet CEO/Founder. Cieszy mnie szczególnie spotkanie topowych amerykańskich inwestorów m.in. Brad Burnham z Union Square Ventures, Ash Patel z Morado Ventures oraz przedstawicieli Lightspeed VP i Javelin VP. To oni po rozmowie ze mną zadecydowali, że Cooklet powinien się znaleźć w najnowszej edycji akceleratora. Super uczucie! :).

Z kolei Mobile Premier Awards to zwieńczenie regionalnych konkursów AppCircus, które odbyły się w kilkudziesięciu krajach na rożnych kontynentach. Z pośród wszystkich finalistów AppCircus na świecie zostały wybrane 20 najlepszych aplikacji. To właśnie w tej grupie jest Cooklet. Wielki finał odbędzie się 25 lutego 2013 w Barcelonie równolegle do odbywających się tam targów Mobile World Congress.

Cooklet ma na swoim koncie zwycięstwo w amerykańskiej edycji AppCircus i tytuł najlepszej aplikacji w technologii Adobe® AIR® oraz nagrodę publiczności na New Europe Venture Contest w Warszawie. Teraz nadszedł czas na Mobile Premier Awards. Cooklet w finale MPA to ogromne wyróżnienie dla nas i motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy - komentuje Grzegorz Trubiłowicz.

Cooklet to pierwsza społecznościowa aplikacja kulinarna na tablety wpisująca się w ideę social cooking. Nowy Cooklet jest wypełniony różnymi funkcjami społecznościowymi od komentowania po możliwość dzielenia się zdjęciami wykonanych potraw. Jak również przydatnym w kuchni podczas gotowania sterowaniem bezdotykowym, przelicznikiem miar czy multitimerem. Nowy Cooklet miał niedawno swoją premierę na tablecie BlackBerry PlayBook oraz na iPadach. Oprócz docenienia w konkursach szczególnie cieszą nas dobre statystyki tj. 85% powracających użytkowników, po kilka wizyt w miesiącu ze średnim czasem odwiedzin ponad 15 minut. To nas bardzo optymistycznie nastraja na przyszłość - wspomina Grzegorz Trubiłowicz.

Aplikacja Cooklet cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w ciągu roku od premiery pierwszej wersji przekroczyła ponad 650 000 pobrań na tablety na całym świecie.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)