Każdy człowiek ma pasje i chce zdobywać nowe umiejętności. Nie każdy ma jednak wystarczająco dużo pieniędzy, aby wydawać je na płatne lekcje i szkolenia. Z tego założenia wyszli twórcy portalu społecznościowego Swapit, który pozwala na bezgotówkową wymianę usług, a także umawianie się na wspólne aktywności, lekcje i szkolenia.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Potrafisz grać na instrumentach? Programować? Interesujesz się fotografią? Portal daje możliwość znalezienia osób, które pomogą nam rozwinąć się w wielu dziedzinach. Pomysł zrodził się w głowie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małgorzaty Prochal.– Przeszukiwałam internet w poszukiwaniu zajęć muzycznych, ale zdałam sobie sprawę, że nie stać mnie na opłacanie cotygodniowych lekcji, za to chętnie podzieliłabym się z inną osobą swoimi umiejętnościami – mówi dziewczyna.

Razem z bratem Dariuszem Prochalem i kolegą Łukaszem Skrzypeckim stworzyli portal, który powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą się kreatywnie rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. – W ludziach drzemie ogromny potencjał, problem w tym, że nie wszyscy mają możliwość, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Chcemy wyjść im naprzeciw i dać społeczność, w której podstawową walutą jest pasja – dodaje Gosia.

Swapit, oprócz zdobywania nowych umiejętności, daje również możliwość umawiania się na wspólne zajęcia.– Lubisz biegać, ale wśród Twoich znajomych nie ma osoby, która chciałaby Ci towarzyszyć? Planujesz wypad w góry, ale nikt z Twoich znajomych nie ma ochoty na piesze wędrówki i zdobywanie szczytów? Chciałbyś wyruszyć w podróż autostopem, ale nie potrafisz znaleźć nikogo, kto miałby na to ochotę? Załóż profil i znajdź osoby, które mają podobne zainteresowania – czytamy na stronie głównej portalu.

Swapit daje ludziom możliwość kreatywnego rozwoju niezależnie od zasobności portfela, co bardzo często jest dla młodych i zdolnych osób podstawowym ograniczeniem. A także szansę na odkrycie w sobie talentów i większej aktywności na co dzień.

Po zarejestrowaniu w portalu określamy umiejętności, które możemy zaoferować innym użytkownikom, ale też informację o tym, czego sami chcielibyśmy się nauczyć. Aby ułatwić wyszukiwanie lekcji, aktualne oferty z okolicy automatycznie wyświetlają się na stronie głównej profilu. Na tablicy możemy też obserwować wszystkie akcje wykonywane przez innych użytkowników – w zależności od ustawień – znajomych, lub osób z tej samej miejscowości. Po wysłaniu zaproszenia i umówieniu się na spotkanie, określeniu daty, czasu i miejsca spotkania (stacjonarne, lub online), nadchodzące wydarzenia pojawiają się w osobistym kalendarzu każdego użytkownika.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, założyciele opracowali system referencji, które użytkownicy wystawiają sobie po odbytych spotkaniach. Ta opcja ma uchronić przed nawiązaniem kontaktu z osobami, które nie są godne zaufania i pomóc w odnalezieniu najlepszych i najbardziej aktywnych użytkowników. Twórcy podkreślają jednak, że opcja ta nie zwalnia z rozsądnego korzystania z portalu i zasady ograniczonego zaufania, którą powinniśmy kierować się nie tylko w internecie, ale i w codziennym życiu. Aktualnie trwają również pracę nad tłumaczeniem strony na język angielski, które przygotowuje lektorka i absolwentka filologii – Łucja Wiśniewska.

Aktywna wersja beta. Oficjalny start w sobotę 9.02.2013r.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)