Już pod koniec lutego w Kalifornii odbędzie się konferencja TED. Dzięki licencji TEDxKrakow będziemy mogli uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólne oglądanie relacji - TEDxKrakowLive, zaczynamy o 17.30 już 28 lutego 2103r. w Klubie Pauza (w dolnej części klubu).

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Tematem przewodnim tegorocznego TED jest: „The Young. The Wise. The Undiscovered.” (Młodzi. Zdolni. Nieznani.) W tym roku część prelegentów występujących na TED została wybrana w nietypowy sposób. W 14 miastach na świecie zorganizowano eventy, w ramach których poszukiwano talentów. Wśród tysięcy zgłoszonych osób udało się wyłowić “młodych, zdolnych i nieznanych” którzy zasilą ponad 70-cio osobowy skład prelegentów. Będzie to największa liczba prelekcji w historii TED’a. Na scenie TED’a oprócz takich sław jak Bono, będziemy mogli wysłuchać przede wszystkim właśnie tych nieznanych, ale niezwykle utalentowanych ludzi z całego świata, którzy opowiedzą nam o tym w jaki sposób zmieniają rzeczywistość wokół siebie.

Na TEDxKrakowLive, który odbędzie się już 28 lutego, będziemy relacjonować drugi dzień eventu z tematami przewodnimi: Disrupt!, Dream!, Create! i Sustain!

Szczególnie interesująca zapowiada się sesja powiązana z marzeniami - Dream! Podczas niej wystąpi nastoletni naukowiec - Taylor Wilson, zajmujący się fizyką atomową, który doprowadził do fuzji w reaktorze, zbudowanym we własnym garażu! Innym fascynującym przykładem jest 15-letni Jack Andraka, który stworzył nowatorski niezwykle czuły i do tego znacznie tańszy detektor do wykrywania raka. Jack’a będziemy mogli zobaczyć w sesji dotyczącej szeroko pojętego tworzenia - Create!. To tylko przedsmak tego co nas czeka podczas tegorocznego wydarzenia.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. design’erzy, artyści, naukowcy, aktywiści oraz przedsiębiorcy, a każdy z nich ma do opowiedzenia historię, która może nas zaskoczyć, rozbawić, zmusić do myślenia lub działania, o której na pewno długo nie zapomnimy.

Rejestracja na nasze wydarzenie już jest otwarta, wystarczy wejść na stronę tedxkrakow.com i potwierdzić swój udział. Planujemy także integracyjną zabawę, polegającą na wymianie interesujących książek czy płyt pomiędzy uczestnikami, dlatego zachęcamy wszystkich by zabrali ze sobą coś, co ich zainspirowało, a teraz chcieliby tym podzielić się z innymi.

Dla uczestników zespół TEDxKraków wraz z naszym partnerem spotkania Aon Hewitt zaplanował kilka niespodzianek. Aby dowiedzieć się więcej trzeba koniecznie śledzić naszego bloga i Facebook.

Warto się pojawić by wspólnie odkrywać czym żyje współczesny świat.

MamStartup objął patronatem medialnym to wydarzenie.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)