Fundacja Netcamp zaprasza na drugą edycję TEDxSzczecinLive, która odbędzie się już 28 lutego. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z TED2013 w Kalifornii - najbardziej inspirującej konferencji na świecie. Jako prelegenci wystąpią m.in. Elon Musk, prof. Larry Lessig, Amanda Palmer, Danny Hillis czy Stewart Brand.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Tematem konferencji TED2013 jest w tym roku „The Young. The Wise. The Undiscovered” a dzięki TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć 4 sesje tematyczne: Disrupt!, Dream!, Create!, Sustain!. W ramach globalnego poszukiwania talentów połowa z ponad 70 prelegentów została wybrana przez internautów wśród najlepszych wystąpień z castingów które odbyły się w 14 miastach na całym świecie.

Jako organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo konferencji TED2013 aby zainspirować ich do działania - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Wśród prelegentów których będzie można zobaczyć są m.in.:

  • Elon Musk – seryjny przedsiębiorca, współtwórca PayPal. Prezes Tesla Motors oraz SpaceX, który podbija teraz kosmos
  • prof. Larry Lessig – prawnik i aktywista, twórca Creative Commons
  • Amanda Palmer – znana blogerka/piosenkarka, aby wydać płytę zebrała na Kickstarterze 1.2 mln $. Wierzy że muzyka powinna być darmowa.
  • Andrew Mcafee – naukowiec MIT badający wpływ technologii na biznes, twórca koncepcji Enterprise 2.0, współautor “Race Against the Machine”
  • Jack Andraka – nastolatek który stworzył nowy i tani test wykrywający raka
  • Danny Hillis – wynalazca z ponad 100 patentami, pionier macierzy dyskowych i przetwarzania równoległego dla superkomputerów
  • Taylor Wilson – mając 14 lat zbudował reaktor jądrowy w garażu
  • Stewart Brand – legenda i wizjoner w branży technologicznej, pod koniec lat 60 współtworzył podstawy internetu. Autor the Whole Earth Catalog, The WELL, Global Business Network. Znany z powiedzenia “information wants to be free.”

W związku z planami organizacji w tym roku konferencji TEDxSzczecin 2013 Fundacja Netcamp poszukuje kreatywnych wolontariuszy do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu. Specjalnie dla nich odbędzie się dodatkowe spotkanie gdzie będą mogli zobaczyć również otwarcie TED2013 z udziałem takich gwiazd jak Bono (lider U2), Robert J. Gordon (guru ekonomii) czy Erik Brynjolfsson (dyrektor MIT Center for Digital Business, twórca koncepcji Long Tail).

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie http://live.tedxszczecin.com. Na podstawie jakości zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które otrzymają zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą oczywiście w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 17:30 w szczecińskim klubie Elefunk. Transmisję z TED2013 organizują również lokalne społeczności TEDx we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)