... ... ...

Virtualo dostarcza kontent do pierwszej w Polsce wypożyczalni e-booków

Dodane

20-02-2013

Mam Startup

Czytelnia Tu i Tam, to nowy serwis dla miłośników wirtualnych książek z ponad 12 tysiącami e-booków do pobrania na tablety i smartfony przygotowany przez Orange i Empik Digital. Kontent do mobilnej wypożyczalni dostarcza Virtulo - dynamicznie rozwijająca się spółka z Grupy Empik i jednocześnie największy polski dystrybutor treści cyfrowych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Oferta Czytelni Tu i Tam jest dostępna w formie abonamentu przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dla wszystkich Klientów usług mobilnych Orange. Każdy, kto chciałby sprawdzić jak działa, może przez tydzień korzystać z serwisu bezpłatnie.

Nad projektem abonamentu pracowaliśmy ponad rok. Udało nam się przekonać wielu wydawców do nowego modelu biznesowego, który wymagał uwzględnienia różnych aspektów - w tym głównie kwestii prawnych związanych z licencjami - tłumaczy Robert Rybski, Prezes firmy Virtualo. Projekt ma duże szanse powodzenia, gdyż jedną z bardziej istotnych kwestii dla Klientów jest cena. W przypadku oferty Orange jest ona bardzo atrakcyjna - dodaje. Projekt abonamentu wymagał również rozbudowania platformy dystrybucyjnej Virtualo o nowe funkcjonalności obsługujące mobilną bibliotekę oraz raportowanie, które również w przypadku tej usługi odbywa się w czasie rzeczywistym.

Czytelnia Tu i Tam, to unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych e-booków z prawdziwego zdarzenia. Aby poznać zalety wirtualnej biblioteki, wystarczy pobrać i uruchomić na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację mobilną, umożliwiającą wygodne wyszukiwanie, przeglądanie, wypożyczanie oraz czytanie e-booków w dowolnym czasie i miejscu. Na start przygotowano aplikację dla urządzeń z systemem Android, którą można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższym czasie pojawi się jej wersja dla użytkowników iOS (iPhone, iPad). Empik Digital przygotowuje aplikacje dla systemu Windows Phone oraz poprzez przeglądarki internetowe - dla użytkowników komputerów.

Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje szeroki wybór tytułów takich wydawnictw jak Świat Książki, WAB, Buchmann, Wielka Litera, Egmont i wiele innych. Wśród bestsellerów ostatnich miesięcy czytelnicy znajdą m. in.: „Irena” M. Kalicińskiej i B. Grabowskiej, „Spalony” A. Iwana, „Agent” M. Gretkowskiej, „Nim nadejdzie mróz” H. Mankell czy „Facet na telefon” A. J. Gabryel. Dostępna jest również cała oferta z domeny publicznej. E – czytelnicy, Klienci Orange mają do wyboru dwa pakiety - Standard za 9,84zł z VAT oraz Premium za 19,68zł z VAT. Do projektu abonamentu będziemy zapraszać kolejnych wydawców, którzy chcą korzystając z nowoczesnych technologii, upowszechniać i promować e-booki - informuje Robert Rybski.

Rynek e-booków rozwija się bardzo dynamicznie. Przybywa e-czytelników i dobrych tytułów dostępnych w wersji elektronicznej. Wzrasta również nasycenie rynku urządzeniami umożliwiającymi czytanie treści cyfrowych, co sprawia, iż miłośnicy wirtualnych książek szukają rozwiązań umożliwiających im nabywanie i wypożyczanie większej ilości e-booków w przystępnych cenach.

Usługa Czytelnia Tu i Tam to kolejny krok w kierunku upowszechnienia e-książek, które być może w przyszłości w dużym stopniu zastąpią książki papierowe podobnie jak telefony komórkowe zastąpiły stacjonarne. Śledząc wzrost rynku e-booków w Polsce, rozwój oferty i rozwiązań technologicznych można optymistycznie patrzeć na przyszłość wirtualnych książek.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)