Looksoft i Cisco zaprezentowały podczas konferencji PLNOG w Warszawie demo usługi mobilnej pozwalającej na lokalizację w obiektach wielkopowierzchniowych przy pomocy smartfona. Uczestnicy konferencji PLNOG, na własnych smartfonach przekonali się jak działa rozwiązanie Looksoft w Hotelu Marriott w Warszawie, gdzie zainstalowano sieć WiFi Cisco.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Osoby, które ściągnęły aplikację PLNOG10 i przebywały w zasięgu WiFi Cisco miały dostęp do aktualnej agendy i otrzymywały najnowsze informacje związane z konferencją. Poruszanie się po miejscu spotkania ułatwiała również mapka lokalizacyjna.

Realizowany wspólnie z Cisco projekt nawigacji w budynkach przy pomocy smartfona to nowatorska usługa w skali Europy. Nasze rozwiązanie daje firmom niedostępne dotychczas możliwości wykorzystania sieci WiFi. Interakcja z użytkownikiem w połączeniu z informacją o jego lokalizacji pozwala budować dowolne narzędzia marketingowe lub informacyjne - powiedział Łukasz Makowski, prezes Looksoft.

Przedstawiciele obu firm zaprezentowali również rozwiązanie podczas prelekcji „Platforma lokalizacyjna w obiektach wielkopowierzchniowych”. Cisco przedstawiło architekturę systemu oraz praktyczne zastosowanie aplikacji wykorzystującej dane lokalizacyjne pozyskane z Cisco MSE. Looksoft omówił zalety systemu wykorzystującego w pełni powyższe cechy na przykładzie wybranych miejsc użyteczności publicznej.

Aplikacja PLNOG10 była dostępna pod adresem http://my.looksoft.pl/cisco/PLNOGDemo.apk.

W styczniu br. Looksoft i Cisco rozpoczęły współpracę w celu umożliwienia korzystania z mobilnej nawigacji w miejscach typu galerie handlowe, terminale dworcowe i lotnicze, czy muzea. Do tej pory rozwój aplikacji mobilnych zdolnych wykorzystywać lokalizację urządzeń wewnątrz budynków był mocno utrudniony z powodu braku dostępu sygnału GPS. Dziś problem ten już nie istnieje wszędzie tam, gdzie dociera sygnał WiFi z odpowiednio zaprojektowanej sieci. Dzięki inteligentnym sieciom WiFi Cisco i zintegrowanym z nimi aplikacjom mobilnym tworzonym przez firmę Looksoft, użytkownik smartfona, który wyrazi na to zgodę, będzie miał dokładną informację o miejscu swojego położenia we wnętrzu dowolnego obiektu objętego zasięgiem sieci Cisco.

W ramach podjętej przez firmy współpracy Cisco dostarcza sieć WiFi i platformę (serwer) Cisco Mobility Services Engine z oprogramowaniem umożliwiającym podążanie za użytkownikiem znajdującym się w obrębie tej sieci. Natomiast Looksoft udostępnia platformę (serwer) z usługą mobilną, która pozwala dostarczać obecnym w obiekcie użytkownikom smartfonów różnego rodzaju informacje, jeśli wyrażą na to zgodę. W przypadku galerii handlowej mogą to być wiadomości marketingowe w postaci aktualnych promocji obowiązujących w mijanych akurat butikach, czy specjalnych kuponów rabatowych. W hali dworca, czy terminala lotniczego podróżni mogą otrzymać aktualności związane ze zmianami w rozkładzie jazdy pociągów, czy lotów. Dzięki identyfikacji użytkowników smarfonów pod kątem płci, ostatniego miejsca pobytu w obiekcie, czy zainteresowaniach zakupowych, do klienta mogą trafiać szczegółowo sprofilowane informacje handlowe.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)