... ... ...

Technologia zamiast węgla – przedsiębiorczość innowacyjna na Śląsku

Dodane

07-03-2013

Mam Startup

Już po raz czwarty 19 marca (wtorek) o godz. 16:00 w budynku Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, odbędzie się wydarzenie TechMine Startups ver.4 - wystąpią uznani prelegenci, porozmawiamy o inwestowaniu w innowacje, a podczas pitch session wysłuchamy prezentacji młodych dynamicznych firm, które zaprezentują się przed inwestorami. Spotkanie organizowane jest w ramach TechMine - społeczności skupiającej ludzi, którzy wierzą, że Śląsk nie tylko węglem stoi.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Spotkania TechMine rozpoczęły się końcem 2011 roku z inicjatywy Łukasza Zjawińskiego, który organizuje szereg inicjatyw pod marką TechMine. Organizacja skupia ludzi, którzy wspólnie chcą budować ekosystem umożliwiający powstawanie, rozwijanie i inwestowanie w innowacyjne firmy. TechMine współpracuje z lokalnymi organizacjami, uniwersytetem i firmami z regionu.

Od początku istnienia TechMine przyciągnął setki osób, zarówno młodych przedsiębiorców, jak i osób z doświadczeniem biznesowym, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, doradzić, czy zainwestować w innowacyjne przedsięwzięcie.

W pierwszych trzech odsłonach konferencji TechMine Startups wzięło udział ponad 500 uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby poszukujące finansowania. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie i tym razem.

Na TechMine Startups ver.4 wystąpią uznani prelegenci, porozmawiamy o inwestowaniu w innowacje oraz damy szanse młodym firmom na zaprezentowanie się przed inwestorami w pitch session. Po części oficjalnej, w kawiarnianym klimacie będziemy kontynuować dyskusje i nawiązywać kontakty w nieformalnej atmosferze. Będą innowacyjne pomysły, kilkudziesięciu inwestorów i aniołów biznesu oraz potężny zastrzyk biznesowej wiedzy.

Podczas wszystkich spotkań TechMine stawiamy na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie. TechMine Startups to nie akademickie pogaduszki, ale biznesowe rozmowy o finansach, modelach biznesowych, handlu, prawie, marketingu czy inwestycjach. O wszystkim, co jest istotne dla skutecznego prowadzenia firmy. Uczestnicy spotkań znaleźli w TechMine nie tylko wiedzę, ale i nowych partnerów biznesowych.

Więcej informacji oraz agenda spotkania dostępne są na http://startups.techmine.pl
Zapraszamy także na http://TechMine.pl oraz http://www.facebook.com/TechMine

MamStartup objął patronat nad tym wydarzeniem.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)