Łódzki startup Mobi-net i jego system MobinetMaps został doceniony i wyróżniony w międzynarodowym konkursie LLGA Cities Pilot The Future. MobinetMaps został wybrany przez japońskie miasto Fukuoka, jako jedno z pięciu najciekawszych rozwiązań aplikacji mobilnych odpowiadających potrzebom i wyzwaniom nowoczesnych i innowacyjnych miast.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Konkurs Living Labs Global Avard (LLGA) został stworzony w 2009 roku jako program dla nowoczesnych miast poszukujących innowacyjnych rozwiązań niezbędnych dla ich rozwoju i polepszenia życia mieszkańców. W tym czasie 38 miast z całego świata zgłosiło 77 projektów, otrzymało i oceniało 1117 propozycji rozwiązań, z których zrealizowano ponad 30 testowych projektów. Oddziałują one na ponad 285 milionów ludzi.

Ogromnie się cieszymy, że polski start-up może zostać wyróżniony w globalnym konkursie. - mówi Paweł Lewiński, właściciel Mobi-net. Wiemy, że MobinetMaps to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Przejście do 2 etapu w takim międzynarodowym, z wysoko ustawioną poprzeczką konkursie dodaje nam motywacji do dalszego rozwijania i udoskonalania systemu.

MobinetMaps to całościowy system dla aplikacji mobilnych centrum handlowego, obiektów targowych, muzeów i innych obiektów, gdzie użyteczne są mapy wnętrz budynków. Mapy są w pełni interaktywne i mogą być przygotowywane według dowolnego, indywidualnego projektu klienta. MobinetMaps jest również wyposażony w znajdowanie ścieżki pomiędzy różnymi punktami, wysyłanie powiadomień push czy mobilny system lojalnościowy. Zarządzanie treścią w aplikacjach odbywa się za pomocą łatwego i intuicyjnego CMS-a, dzięki czemu klienci otrzymują do ręki bogaty zestaw narzędzi marketingu mobilnego.

Drugi etap konkursu odbędzie się w maju w San Francisco, podczas którego wszystkim przedstawicielom miast i zaproszonym gościom zostanie pokazana 1 minutowa prezentacja. Uczestnicy muszą przygotować również dokument odpowiadający na pytania przygotowane przez miasta i przygotować film informacyjny. Spośród nominowanych przez każde miasto-uczestnika pięciu propozycji zostanie wybrany zwycięzca, którego projekt zostanie zrealizowany w danym mieście.

W oparciu o ten system wraz z partnerem z Irlandii powstały m.in. aplikacje dla lotniska w Liverpoolu i Dubaju, sieci centrów handlowych w Portugalii.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)