... ... ...

Zamawianie jedzenia przez iOS – czyli kto, kiedy i co zamawia na PizzaPortal.pl?

Dodane

04-04-2013

Mam Startup

Serwis PizzaPortal.pl przygotował raport za rok 2012, dotyczący zamawiania jedzenia online poprzez bezpłatną aplikację na system iOS. Przedstawia on przede wszystkim rodzaje oraz ilości zamawianych posiłków, pory dnia oraz zróżnicowania użytkowników ze względu na płeć.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Z raportu wynika, że pośród wszystkich użytkowników, którzy pobrali aplikację na swoje iphone'y, posiłek zamawiany był w 95% przez mężczyzn. Największą popularnością spośród zamawianych potraw była pizza (68% z zamawianych dań), gdzie prym wiodła calzone. 40% zamówień odbywało się po godzinie 20.00, a średnia wartość koszyka wynosiła 38 złotych. Spośród kobiet – ponad 40% zamawiało posiłek dla 2 lub większej ilości osób.

Aplikacja mobilna jest rozwiązaniem dla użytkowników ceniących wygodę. Niezmiernie cieszy nas fakt, że aplikacja mobilna PizzaPortal.pl staje się coraz bardziej popularna, zarówno w systemie iOS, jak w wersji Android. Dzięki niej można w prosty i szybki sposób zamówić jedzenie online, z dostawą w wybrane miejsce. Nie trzeba sortować setek stron internetowych czy przeszukiwać ulotek z menu - wystarczy pobrać aplikację na swój telefon, podać adres dostawy, a na dole pojawi się lista restauracji, w których możemy dokonać zamówienia - mówi Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl.

W kontekście dalszego funkcjonowania aplikacji mobilnych, Lech Kaniuk dodaje: Myślę, że aplikacje mobilne w ciągu kliku najbliższych lat zdobędą w Polsce całkowitą dominację. Mogę się założyć, że w przeciągu dwóch lat, więcej osób będzie zamawiać przez nasze aplikacje, niż przez komputery. Dzisiaj jeszcze jesteśmy na początku rozwoju. Aplikacja na Windows Phone jest w trakcie rozwoju. Mam nadzieje, że niedługo ją zaprezentujemy.

Więcej informacji na temat zamawiania jedzenia przez iOS znajduje się w załączonym raporcie.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)