Tablety podbijają polski rynek. Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie życia bez swojego ulubionego tabletu i całkowicie świadomie kupuje bardziej zaawansowany sprzęt, by móc korzystać z dobrodziejstw wielu aplikacji mobilnych. Jedną z nich jest najnowsza aplikacja Ceneo Moda na iPada, dzięki której można szukać i kupować produkty wielu znanych modowych marek w najpopularniejszych sklepach internetowych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Tablet shopping za pomocą kilku kliknięć

Zakupy mobilne to w polskim e-commerce coraz silniejszy trend. Popyt na tablety rośnie w bardzo szybkim tempie i jak wynika z raportu firmy analitycznej IDC, sprzedaż tabletów w czwartym kwartale 2012 roku osiągnęła rekordowe 450 tys. sztuk, a w całym ubiegłym roku wyniosła aż 880 tys. Jak wskazują natomiast najnowsze dane serwisu Ceneo.pl, o 132% wzrosła popularność kategorii Tablety PC w pierwszych trzech miesiącach 2013 roku w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Analizując okres początku roku szkolnego i akademickiego (wrzesień – listopad 2012 i 2013) również wyraźnie widać trend wzrostowy w popularności tej kategorii - aż o 147,8% więcej niż w 2012 roku. Rynek komputerów stacjonarnych wyhamowuje i wydaje się zatem całkiem możliwe, że już w 2014 roku tablety prześcigną komputery przenośne. W samym USA szacuje się, że do 2014 roku liczba osób, które będą korzystać z tabletów, wzrośnie do prawie 90 milionów.

W gronie najpopularniejszych producentów tabletów na Ceneo znajdują się: Samsung, Asus, Goclever, Apple i Lark, natomiast bijącym rekordy popularności wśród Polaków jest tablet Samsung Galaxy Tab 2. Nowoczesne tablety szybko stają się popularnymi narzędziami, wykorzystywanymi nie tylko do pracy w podróży czy rozrywki w domu, ale również do robienia zakupów w Internecie. Dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii, umożliwiającej idealne przeniesienie zawartości tysięcy ofert produktowych na tablet, owe robienie zakupów w sieci przybiera bardzo praktyczną formę. Zdecydowanie większy ekran tabletów w porównaniu do smartfonów zapewnia lepsze możliwości zapoznania się z produktem. Tak jest także w przypadku aplikacji Ceneo Moda.

Aplikacja jak katalog odzieżowy

Aplikacja pozwala na przeglądanie oraz kupowanie odzieży, obuwia oraz dodatków w sklepach internetowych w zupełnie nowy, ciekawy sposób. To nowoczesny katalog odzieżowy, w którym można przeglądać oferty z najpopularniejszych polskich sklepów internetowych. Produkty w aplikacji podzielone są na pięć kategorii: Dla kobiety, Dla mężczyzny, Dla dzieci, Galanteria i dodatki oraz Na Okazje. Katalog ma formę wirtualnego czasopisma, w którym każdemu produktowi jest poświęcona oddzielna strona. To zupełnie nowy sposób prezentowania ofert sklepowych w aplikacjach mobilnych.

W książce tej można znaleźć niemalże 225 tysięcy produktów, głównie ubrań oraz obuwia. Podstawę aplikacji stanowi dobra ekspozycja zdjęć odzieży, obuwia i dodatków. Dzięki temu kupujący przed podjęciem decyzji może obejrzeć i dokładnie przeanalizować walory produktu. Produkty w aplikacji można filtrować po kategorii czy kolorze. Użytkownik może również zapamiętywać wybrane produkty w „ulubionych“, aby łatwo wrócić do nich w przyszłości. Aplikacja to idealna propozycja dla tych, którzy mają dosyć konwencjonalnych zakupów i czasochłonnego chodzenia po galeriach handlowych.

Moda to wyjątkowa branża, decyzje zakupowe zapadają bardzo często w oparciu o emocje czy prezentowane walory estetyczne produktów. Kupując wymarzoną sukienkę i wybierając do niej buty na obcasie zwracamy szczególną uwagę przede wszystkim na ich wygląd i wykonanie. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zobaczyć przewracaną przez nas kartkę magazynu z bardzo dobrej jakości zdjęciami, na której jednym ruchem palca możemy zaznaczyć te, które przypadły nam do gustu – mówi Joanna Heine, Kierownik Działu Rozwoju Produktów Ceneo.pl. - Aplikacja pozwala również na zapamiętywanie wyszukanych produktów i zapisanie ich w katalogu ulubionych. Nie musimy w związku z tym sami zapamiętywać tego, co nam się podobało, aplikacja robi to za nas - dodaje. Zdjęcia nie wymagają powiększenia, a system nawigacji całego katalogu jest nowatorski i bardzo prosty w obsłudze. Jednym kliknięciem można także przejść do właściwego sklepu internetowego w celu dokonania zakupu.

Darmowa aplikacja do pobrania w AppStorze: https://itunes.apple.com/us/app/ceneo-moda-na-ipada/id608183063?mt=8

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)