... ... ...

Globalny ranking studentów i uniwersytetów - nowe spojrzenie na rekrutację

Dodane

23-04-2013

Mam Startup

Sytuacja na rynku pracy nie zachwyca, a nowe grono absolwentów już niebawem ukończy swoją edukację. Studenci z tych popularnych jak i mniej znanych uczelni chcą być zauważeni i zatrudnieni przez wymarzonych pracodawców. Niestety, wielu z nich nie wie jak wygląda sytuacja na rynku pracy i jakie są ich mocne strony.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jednocześnie, pracodawcy zmagają się z poszukiwaniami najlepszych kandydatów na swoje stanowiska. TheStudentRanking.com, który już dziś zaczyna swoją działalność w 49 krajach, oferuje dostęp do międzynarodowego rankingu, który ułatwia znalezienie zatrudnienia oraz rekrutację na rynku lokalnym i globalnym, pomagając rozwiązać ogromny problem bezrobocia wśród absolwentów.

Portal kalkuluje pozycję użytkownika w rankingu, opierając się na jego osiągnięciach, nawiązanych kontaktach, studiach, ocenach, doświadczeniu zawodowym, zdobytym nagrodach, stypendiach i innych dodanych aktywnościach. Pracodawcy mogą wykorzystać ranking, aby znaleźć najlepszych kandydatów lokalnie i globalnie, używając przy tym takich filtrów jak rok ukończenia studiów, posiadane umiejętności itp.

Twórca portalu, Michaela Schmitza, podkreśla, że TheStudentRanking.com jest jedynym miejscem, gdzie studenci z całego świata mogą zobaczyć jak ich umiejętności klasyfikują się wśród innych kandydatów. Dla firm portal jest narzędziem, które pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i koszty; szybko wskazując idealnego kandydata na dane stanowisko. Stworzony nas system jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zatrudnić nowe talenty w swojej formie jako pierwsi.

W portalu studenci mogą również polecać siebie nawzajem, przez co dostają dodatkowe punkty za sieć kontaktów, które pokazują jak kandydat jest postrzegany przez swoich rówieśników, co z kolei jest pomocne przy weryfikowaniu umiejętności interpersonalnych kandydata. Pracodawca, poznając sieć kontaktów użytkownika może ocenić czy jego umiejętności są faktycznie cenne, szczególnie gdy liczy się ich jakość, a nie ilość.

Konkurencja na rynku pracy jest duża a nasi studenci muszą być zawsze gotowi i zawsze widoczni dla potencjalnych pracodawców - mówi Adela Muśko, menedżer tSR w Polsce. W naszym kraju mamy wielu ponadprzeciętnych studentów, dzięki naszej platformie mają oni możliwość znalezienia pracy np. w Niemczech, Tajwanie czy Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie polscy pracodawcy mogą mieć dostęp do 20% najlepszych studentów na całym świecie, co może im pomóc w dalszym rozwoju.

Dziś świętując początek swojej działalności TheStudentRanking.com ogłasza konkurs. Do wygrania tablety i smartfony, nagrody zostaną wylosowane wśród tych studentów, którzy pochodzą z uczelni gdzie zarejestrowało się najwięcej osób oraz wśród uczestników, który polubią stronę tSR na Facebooku, pomagając tym samym w rozwoju portalu. Konkurs trwa do 3 maja 2013. Więcej szczegółów na stronie tSR.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)