Po niespełna 3 miesiącach prac programistycznych na rynek wchodzi happinate - nowy serwis, mający pomagać w znalezieniu pracy dorywczej. Na razie startuje on w Poznaniu, ofertę swoją kierując głównie do studentów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nasz serwis nie będzie przypominał żadnego z obecnych już na rynku portali ogłoszeniowych. Chcemy pójść dużo dalej i zbudować narzędzie, które będzie maksymalnie proste i użyteczne zarówno dla osób szukających pracy dorywczej, jak i dla osób i firm szukających takich pracowników – tłumaczy Marek Tokarewicz, CEO happinate.

Firma planuje wprowadzenie w najbliższym czasie wielu funkcjonalności zupełnie niespotykanych dotychczas na rynku, np. funkcję „1-click to get a job”. Osoby, które już pracowały w danej firmie na określonym stanowisku i sprawdziły się, mogą zostać przez pracodawcę oznaczone jako „ulubione”. Gdy ta praca pojawi się ponownie, zostaną o tym natychmiast powiadomione i nie będą już musiały przechodzić procesu rekrutacji – wystarczy, że klikną na link w ogłoszeniu a po prostu będą mogły stawić się do pracy.

Poniższy film prezentuje ofertę, z jaką happinate wejdzie na rynek.

W maju pojawi się w Google Market darmowa aplikacja mobilna, dzięki której kandydaci będą mogli na bieżąco śledzić nowe oferty spełniające ich kryteria wyszukiwania oraz oferty typu 1-click. Co twórcy mówią o narodzinach pomysły na happinate?

Coraz więcej prac jest pracami dorywczymi. Firmy wpisują w swą politykę personalną elastyczne formy zatrudnienia, prace dorywcze i kontraktowe lub czasowe, polegające na wykonaniu określonego zadania. - mówi Marek Tokarewicz. Coraz rzadziej zatrudnia się pracownika do stoczni a coraz częściej do zbudowania statku. Czy komuś się to podoba czy nie ta tendencja będzie coraz wyraźniejsza. Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie pomagało ludziom odnaleźć się w tej sytuacji i dzięki któremu będą oni mogli poczuć się bezpieczniej. Naszą ambicją jest, aby happinate stał się iTunes pracy dorywczej – miejscem, które będzie naturalnym wyborem dla każdego kto szuka pracy innej niż etatowa, miejscem w którym takie osoby, będą mogły błyskawicznie znaleźć pracę odpowiadającą ich umiejętnościom i preferencjom – dodaje Marek Tokarewicz.

W ciągu najbliższych miesięcy spółka skoncentruje się na rozwoju geograficznym oraz dalszym rozwoju aplikacji webowej oraz mobilnej, wzbogacając je o dalsze funkcjonalności.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)