Właśnie wystartował nowy serwis turystyczny - pierwsza w Polsce wyszukiwarka wypraw Zorientowani.com.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nowy portal skierowany jest do osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Serwis ma za zadanie skupić oferty wielu organizatorów wypraw w jednym miejscu dając możliwość łatwego i szybkiego wyboru wymarzonego wyjazdu. Trzeba dodać, że Zorientowani.com wpisuje się w potrzeby rynku, bowiem Polacy coraz chętniej wybierają dalekie podróże. - Chcemy poznawać nowe kultury i dotychczas trudno dostępne zakątki świata, przeżywać przygody i doświadczać ekstremalnych wrażeń. Ofert wyjazdów, wypraw i wycieczek tematycznych jest coraz więcej, ale ich rozmieszczenie w sieci sprawia, że trudno je znaleźć i porównać, zorientować się, , która może być najciekawsza i najlepsza no i jeszcze w dobrej cenie – mówi Rafał Kubik jeden z założycieli portalu. Dlatego powstał serwis Zorientowani.com, aby umożliwić użytkownikowi znalezienie tej najlepszej dla niego podróży – dodaje.

Oferty w serwisie pogrupowane są według kilku kategorii wyjazdów m.in.: wyprawy, trekking, fotowyprawy, aktywne (rowerowe, offroad, kajakowe, konne) czy tematyczne (przyrodnicze, kulinarne, joga, medytacja.) Najważniejszym elementem portalu jest wyszukiwarka, która umożliwia użytkownikom znalezienie podróży dostosowanej do ich zainteresowań. System wyszukiwania, zapytań i rezerwacji jest prosty, nowoczesny i intuicyjny. Pozwala na odnalezienie ofert według kilku parametrów: destynacji, daty i długości wyjazdu, ceny, kategorii, organizatora.

Każda z wypraw opisana jest w ten sam przejrzysty sposób. Po wejściu na wybraną ofertę użytkownik otrzymuje najważniejsze informacje na temat wyjazdu pogrupowane w cztery zakładki: opis, program, galeria, warunki. Ujednolicone ceny wyjazdów zawsze podawane są w złotówkach i zawierają koszty transportu, co nie jest powszechną praktyką. Tak usystematyzowany sposób prezentacji ofert ułatwia użytkownikom porównanie wypraw, co przy dotychczasowym rozproszeniu i różnym sposobie prezentacji tych informacji w Internecie było praktycznie niemożliwe – tłumaczy Gosia Preuss-Złomska współzałożycielka portalu.

Po wybraniu swojej wyprawy użytkownik ma możliwość bezpośredniego kontaktu z organizatorem poprzez wypełnienie formularza „zarezerwuj” lub „zapytaj o ofertę”.

Zorientowani.com to poza wyszukiwarką wypraw również przewodnik on-line, który jest naturalnym uzupełnieniem portalu. Szukając swojej wymarzonej wyprawy użytkownik ma możliwość zapoznania się z rzetelnymi informacjami dotyczącymi kontynentu czy kraju, do którego zamierza się wybrać. W przewodniku, oprócz wiadomości encyklopedycznych znajduje się opis kraju, najważniejsze miejsca warte zobaczenia, galeria zdjęć i propozycje wyjazdów.

Zorientowani.com jest inicjatywą czwórki pasjonatów podróży: Rafała Kubika, Emilii Kubik, Gosi Preuss-Złomskiej i Marcina Złomskiego. Portal będzie systematycznie rozwijany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności m.in.: społecznościowe i e-commersowe.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)