Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła oficjalnego zezwolenia na utworzenie Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Venture Capital SATUS. W ramach akceleratora 50 mln zł zostanie przekazanych, jako wsparcie start up-ów z obszarów biotechnologii, informatyki oraz rozwiązań technologicznych dla przemysłu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kolejne innowacyjne pomysły mają szansę na realizację, dzięki powołanemu przez SATUS funduszowi typu capital venture - FIZ Venture Capital SATUS. Jego poprzednik, realizowany od 2007 roku I Fundusz Kapitału Zalążkowego SATUS, już cieszy się z sukcesów swoich inwestycji. Spółki są nie tylko licznie nagradzane za swoje pionierskie projekty, ale pierwsze z nich przygotowywane są do wyjścia poprzez wprowadzenie na NewConnect, m.in. Han Bright czy Bianry Helix.

Fundusz FIZ Venture Capital SATUS będzie wspierał pomysły z różnych branż. Preferowane są jednak, takie jak: elektronika, telekomunikacja i rozwiązania mobilne, life science, nanotechnologie, energetyka, ochrona środowiska, multimedia i Internet. Przewidywany okres trwania funduszu to 10 lat, a wartość dofinansowania dla jednej projektu może wynieść nawet 1,5 mln EURO.

- Przed nami nowe wyzwania oraz perspektywa ciężkiej pracy związanej z rozwojem innowacyjnych inwestycji. Wiemy jednak, że warto. Doświadczenia z ostatnich lat, dotychczasowe liczne sukcesy oraz wyróżnienia pokazują nam, że zarówno inwestorzy, jak i pomysłodawcy widzą potencjał w tym co robimy oraz doceniają mechanizmy naszego działania. A to z kolei pozwala nam przekuć dobry pomysł w jeszcze lepszy biznes – mówi Krzysztof Bełech, Prezes Zarządu SATUS Venture.

Fundusz jest organizatorem całego procesu inwestycyjnego od inkubacji poprzez komercjalizację, aż do wykreowania wyjścia z inwestycji, ponadto umożliwia finansowanie nawet bardzo trudnych oraz ryzykownych projektów. Projektodawcom fundusz udziela wsparcia m.in. poprzez pomoc w przygotowaniu inwestycji, możliwość uzyskania wysokiej jakości wiedzy biznesowej z zakresu finansów, prawa, marketingu, zarządzania, szerokie kontakty oraz zaplecze czołowych instytucji naukowo-badawczych w Polsce, jak UJ, NOT i AGH. Ponadto fundusz pozwala na zachowanie przez pomysłodawcę kontroli w zarządzie spółki. To co ważne dla inwestorów to fakt, że SATUS z efektami tworzy innowacyjne formy inwestowania z ponadprzeciętną stopą zwrotu oraz mechanizmy ograniczania ryzyka. Udostępnia możliwość bezpośredniego przystąpienia do tego typu elitarnych funduszy i aktywnego udziału w strukturach szerszemu gronu inwestorów.

źródło: informacja prasowa


Komentarze (0)