Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes - „Start with e-nnovation”, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Zeszłoroczny konkurs pokazał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma duży potencjał e-biznesowy. Uczestnicy m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski zgłosili ponad 130 pomysłów na e-przedsięwzięcie, z których najlepszy okazał się Squeeqly - aplikacja usprawniająca zakupy w internecie. – Młodzi e-przedsiębiorcy z tej części Europy mają wiele do zaoferowania branży internetowej – mówi Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro. – My chcemy pokazywać i promować projekty, które mają szansę zrewolucjonizować internet, dlatego organizujemy drugą edycję „Start with e-nnovation” – dodaje.

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – firmę internetową, nowy serwis społecznościowy czy rozrywkowy, aplikację ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, platformę do realizacji transakcji finansowych.

Aby zgłosić swój projekt należy do 5 września 2011 roku przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • innowacyjność;

  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;

  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury „Start with e-nnovation” składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/.

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/contest/.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)