Global Founders Capital, fundusz powołany przez Olivera i Marca Samwer oraz Fabiana Siegel jest kolejnym inwestorem firmy Kreditech, właściciela kredito24.pl. Jest to jedna z pierwszych inwestycji funduszu. Global Founder Capital jest kolejnym, obok Blumberg Capital, Point Nine Capital i Heiko Hubertz inwestorem Kreditech.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kreditech nie ujawnia kwoty, którą pozyskało od Global Founders Capital, stwierdza jedynie, że jest ona siedmiocyfrowa.

Global Founders Capital powstał w marcu 2013, na inwestycje w obiecujące firmy przeznaczy 150 mln euro. Jego współzałożyciele, bracia Marc i Oliver Samwer to znani eurpopejscy biznesmeni, którzy zbudowali takie firmy, jak Alando - kupione przez Ebay, Jamster - kupiony przez New Corp., oraz Citydeal - sprzedany Grouponowi. Oliver Samwer jest jedym z założycieli serwisu Zalando, europejskiego lidera zakupów odzieży online.

Oliver Samwer został uhonorowany nagrodą Young Global Leader przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, natomiast magazyn Forbes umieścił braci Samwer na liście najbardziej obiecujących 12 światowych przedsiębiorców.

Jesteśmy pod wrażeniem funkcjonalności Kreditech, jest to technologia, której nie można łatwo skopiowć. Zespół, dopracowana i zoptymalizowana technologia oceny ryzyka, która daje im przewagę w odniesieniu do konkurentów. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc zespołowi, który zbudował wiodącą firmą w tej branży, poprzez zapewnienie dostępu do globalnej sieci - wyjaśnia Fabian Siegel, współzałożyciel Global Founders Capital.

Kreditech, właściciel Kredito24.pl, lidera technologicznego na rynku szybkich pożyczek online w Polsce, zamierza pozyskane środki przeznaczyć na rozwój i ekspansję w kolejnych krajach. Doświadczenie i unikalny, autorski system oceny zdolności kredytowej wykorzysta przy budowie nowej platformy, świadczącej usługi scoringowe dla partnerów biznesowych „Scoring as a Service”, która ma powstać w 2014 roku.

Nasza zaawansowana technologia pozwala na ocenę ryzyka bez korzystania z biur informacji gospodarczej. System, który stosujemy jest niezawodny i daje nam możliwość oceny zdolności kredytowej klineta, poprzez analię 8000 danych, między innymi aktywności w serwisach społecznościowych czy portalach zakupowych. To pozwala nam na udzielanie pożyczek z pominięciem sytemu bankowego i ekspansję na rynkach, które nie są dostępne przy zastosowaniu tradycyjnej technologii punktacji kredytowej - mówi Alexander Graubner-Müller, dyrektor techniczny i współzałożyciel Kreditech.

Pozyskane od inwestorów środki Kreditech przeznaczy również na rozwój Kredito24.pl. W ciągu najbliższych kilku miesięcy jeszcze mocniej zaistniejemy na polskim rynku, naszym celem jest bycie numerem 1. Ciągły rozwój technologii, którą stosujemy, pozwoli na jeszcze szybsze rozpatrywanie wniosków i wypłacanie pożyczek w jeszcze krótszym czasie. - zapowiada Sebastian Diemer, prezes Kreditech i Kredito24.

Kreditech lider technologiczny rynku pożyczek online. W Polsce prowadzi działalność pod nazwą kredito24.pl. Jest obecny również w Czechach Rosji oraz Hiszpanii. Zatrudnia 25 specjalistów z 12 krajów.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)