Technologie w służbie handlu zmierzają do pełnej integracji systemów sprzedaży. W Wielkiej Brytanii właśnie uruchomiono pierwszy system POS działający w technologii chmurowej. Co to oznacza dla branży?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Cloud computing, czyli chmura obliczeniowa, oznacza możliwość współdzielenia danych w ramach np. jednej aplikacji na wielu urządzeniach. Technologie te dotychczas znajdowały zastosowanie głównie w dziedzinie przechowywania danych. Teraz otwierają nowe możliwości dla punktów z branży HORECA.

Micros, dostawca rozwiązań technologicznych dla handlu i przemysłu, we współpracy z Payleven, operatorem płatności mobilnych, wdrożył właśnie pierwszy na świecie system POS w technologii chmurowej: MICROS Kachng! Nowa usługa umożliwia integrację systemu sprzedaży z płatnościami, niezależnie od miejsca dokonywania transakcji.

Platforma jest na razie dostępna w Wielkiej Brytanii, w najbliższym czasie ma objąć inne europejskie kraje, w tym Polskę. – Zmierzamy do wprowadzania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dla branży HORECA. Możliwość zintegrowanego zarządzania sprzedażą z poziomu komputera lub tabletu pozwoli hotelom i restauracjom na szybsze i bardziej przejrzyste zarządzanie transakcjami oraz mobilną akceptację płatności – mówi Konstantin Wolff z Payleven.

Systemy Micros skierowane do branży hotelarskiej i gastronomicznej umożliwiają elastyczne zarządzanie dowolnym obiektem: od obsługi kelnerskiej poprzez zarządzanie administracją, aż do obsługi rezerwacji online. Dodanie do platformy funkcji mobilnej akceptacji kart czyni system kompletnym narzędziem do optymalnego zarządzania zasobami lokalu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)