Aduma S.A., spółka specjalizująca się w innowacyjnych systemach Human-Computer Interaction z Wrocławia, już drugi raz została nagrodzona w konkursie Innofirma. Wśród laureatów konkursu są w tym roku wrocławskie e-Prototypy i ArtaTech.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Aduma S.A., przygotowująca rozwiązania reagujące na ruch, wielodotykowye, kinetycznych, mobilnych i Augmented Reality oraz łączące wspominane technologie, w ubiegłym roku zajęła I miejsce, w tym otrzymała wyróżnienie w konkursie „InnoFirma – Parkowe Orły”. – W Adumie wierzymy, że dzięki nowoczesnym technologiom można zmieniać otaczającą nas rzeczywistość w bardziej przyjazną, dostępną, atrakcyjną i ciekawszą – wyjaśnia Zbigniew Wantuła, Wiceprezes Zarządu Aduma S.A. – Jak pokazują badania, przekaz interaktywny pozostaje w pamięci u 9 na 10 ankietowanych. Dziś innowacyjne rozwiązania nie mogą być jednak celem samym w sobie. Powinny realizować wyznaczone cele - angażować klientów, przyciągać zwiedzających do muzeów, sprawiać dzięki interakcji, że zdobywana wiedza pozostaje w pamięci.

Na swoim koncie Aduma S.A. ma m.in. realizację wciąż największego na świecie kinetycznego VideoWalla, który cieszy aplikacjami odwiedzających wrocławskie Sky Tower. W kwietniu została otwarta interaktywna ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, na potrzeby której wrocławscy eksperci od implementacji technologii przygotowali niemal 100 angażujących aplikacji i rozwiązań multimedialnych oraz sprzętowych, tworząc jedną z najbardziej nowoczesnych łódzkich atrakcji turystycznych. Spółka na swoim koncie ma niemal 1.000 aplikacji i realizacji dla klientów biznesowych i publicznych, ostatnio m.in. interaktywnych nośników dla Auchman Łomianki. Rozwija także swoją międzynarodową działalność, realizując m.in. ciekawy projekt dla holenderskiej biblioteki multimedialnej w Assen oraz Mariottu w Dubaju.

Konkurs InnoFirma-Parkowe Orły 2013 organizuje co roku Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Jego celem jest promowanie innowacyjnych firm funkcjonujących w parkach technologicznych. W tym roku nagrody główne otrzymały m.in. Arta Tech i e-Prototypy, działające we Wrocławskim Parku Technologicznym. W gronie laureatów znalazła się także Aduma S.A., zwycięzca konkursu w 2012 roku. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 maja w łódzkim Pałacu Poznańskiego.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)