W ubiegły piątek, 24 maja, finałowe startupy stanęły do rywalizacji o zainteresowanie inwestorów i nagrody dodatkowe. Uczestnicy konkursu spotkali się z licznym gronem mentorów, którzy doradzali początkującym przedsiębiorcom, a następnie wybrali finałową siódemkę. W piątkowe popołudnie każdy z nich otrzymał 5 minut na prezentację swojego biznesu i odpowiedzi na pytania Jurorów. Wygrali twórcy portalu Pitu Pitu. Między innymi „za najbardziej sexy pomysł”, jak argumentowano. Zwycięzcy mają szansę na otrzymanie wsparcia inwestora – otrzymali też nagrody rzeczowe, warsztaty. Jak wiemy z kuluarowych rozmów, jurorzy określali poziom konkursu jako wysoki sugerując, iż na wsparcie inwestorskie zasługuje kilka konceptów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Oto, jak uczestnicy oceniali STARTUP CONTEST: „To super konkurs, bo dodaje odwagi ludziom takim, jak my, początkującym przedsiębiorcom. My dopiero uczymy się myśleć biznesowo. Poznaliśmy ludzi, których w naszym codziennym świecie nie mielibyśmy szansy poznać, a dzięki takim imprezom poznajemy ich i dostajemy realną pomoc, bo wiadomo: ludzie znają ludzi, ktoś komuś coś podszepnie, pozna z kimś ważnym – i to działa. To widać.” Pierwsze miejsce otrzymał portal Pitu Pitu, który podpowiada imprezowiczom, dokąd i kiedy warto wyjść oraz jak poruszać się po Trójmieście; pomaga też lokalom rozrywkowym w efektywnej i mierzalnej promocji miejsc, wydarzeń oraz ofert specjalnych. Drugie miejsce zajęli twórcy M-tronics, startupa, którego celem jest zwiększenie efektywności systemów oświetleniowych zasilanych z odnawialnych źródeł energii (efektywne zarządzanie energią i zdalna kontrola przez internet).

O STARTUP CONTEST:

Była to już druga edycja STARTUP CONTEST. Do gdańskiego Startera wpłynęło wiele zgłoszeń startupów, czyli firm w fazie rozwoju. Termin zgłoszeń upłynął 7 maja. Głównym celem konkursu było połączenie początkujących przedsiębiorców z inwestorami, a także umożliwienie im przetestowania swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorcami. Cele te zostaną zachowane również podczas kolejnych edycji.

MamStartup objął patronat nad tym wydarzeniem

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)