W maju uruchomiono nową wersją Edustation, portalu w którym można uczyć się, rozmawiać i bawić nauką języków obcych. Co się wydarzyło w ciągu 2 lat od założenia serwisu?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Prace nad nową wersją trwały 6 miesięcy (i wciąż trwają ku ulepszeniu i wdrożeniu nowych funkcjonalności, o które proszą użytkownicy). - Dotychczas sam miałem okazję nauczyć się 6 różnych języków. Wiem, jakie trzeba pokonać bariery, zanim zaczniemy swobodnie komunikować się w języku obcym - nawet na podstawowym poziomie - mówi Dmitrij Żatuchin, założyciel Edustation.pl.

W serwisie przygotowano sekcje: Edu.LEARN (specjalnie wyselekcjonowane materiały do efektywnej i ciekawej nauki języka obcego), Edu.TALK (gdzie, można znaleźć partnera do rozmowy na czacie i śledzić wszystkie komunikaty, otrzymywane od innych użytkowników Edustation z całego świata), Edu.ENJOY (ćwiczenia i gry, które łączą naukę, rozrywkę i komunikację z innymi użytkownikami) i Edu.BLOG.

Statystyki portalu przedstawia Dmitrij Żatuchin:

  • ostatnio odwiedziliśmy największą europejską konferencję wokół Internetu – TheNextWeb – i byliśmy tam jedynym edukacyjnym ‘startupem’,
  • zostaliśmy nominowani do nagrody Aulery 2013 (znowuż jako jedyny projekt edukacyjny),
  • razem z MZA Warszawa od 1 maja w autobusach są slajdy uczące języka z logo edustation,
  • mamy 33 788 użytkowników, z czego 75% to kobiety w wieku średnio 28.9 lat, z czego 2/3 mają wykształcenie wyższe,
  • najpopularniejszym językiem jest angielski (66%), przy czym ponad połowa uczy się na poziomie Beginner,
  • badania na reprezentatywnej grupie (584 osoby) wykazały, że: 79,9% osób uważa poziom edukacji językowej w szkołach publicznych w Polsce za niewystarczający (85% w krajach rosyjskojęzycznych!)
  • posługujemy się angielskim (76,2%) i niemieckim (23,6%), następnie rosyjskim (13,9%)
  • 75,3% wciąż chcemy poprawić lub nauczyć się angielskiego, 41,1% - niemieckiego, 28,9% - hiszpańskiego, 19,9% - francuskiego, 15,4% - rosyjskiego

Komentarze (0)