Inteligentne miasta, wirtualizacja, bioinżynieria, druk 3D – to wszystko już w drugiej połowie października będzie można doświadczyć w Kielcach, podczas Inno-Tech Expo. Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie łączące pod jednym dachem biznes, naukę i inwestycje, mające na celu ekspozycję i promocję najciekawszych projektów technologicznych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na co dzień wiele się mówi o kwestii monetyzacji projektów zaawansowanych technologicznie. Jeśli powstają one w działach R’nD dużych korporacji – ich wdrożenie jest wpisane w rozwój. Jednak gdy powstają w małych firmach, albo na uczelniach – droga do implementacji bywa długa i wyboista – tłumaczy Anita Kijanka z Com Creation, współorganizator imprezy. Targi Inno-Tech Expo mają za zadanie skrócić ją do minimum – poprzez efekt synergii i połączenie nauki, doświadczenia i inwestorów.

Targi rozpoczną się 17 października i potrwają trzy dni. Pierwszy dzień Targów poświęcony będzie sieciowaniu – łączeniu pomysłów i zaawansowanych projektów, doświadczenia i kapitału. Celem jest stworzenie platformy współpracy, która pozwoli na efektywny rozwój poszczególnych projektów i synergię w działaniu uczestników.

Drugi i trzeci dzień targów obfitować będzie w tematyczne konferencje, pokazy i warsztaty przygotowane zarówno przez organizatorów targów, jak i wystawców. Poszczególne wystąpienia służyć mają nie tylko wymianie wiedzy i informacji, ale także zapoczątkują szerszą dyskusję na temat innowacji, rozwoju technologicznego i ciekawych projektów w Polsce i na świecie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli młodych, a także dojrzałych firm technologicznych, instytucje otoczenia biznesu, parki i inkubatory technologiczne oraz szkoły wyższe – dodaje Łukasz Bilski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Tranferu Technologii w Kielcach - Specjalnie przygotowane strefy (m.in. Startup Zone, VC Zone) ułatwią poruszanie się zarówno zwiedzającym, jak i samym uczestnikom, pozwalając równocześnie na poznanie szerokiego przekroju projektów w krótkim czasie.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)