Startup to firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. To młode przedsiębiorstwo poszukujące inwestorów, którego działanie bardzo często oparte jest o nowe technologie, szczególnie o Internet. Do startupów zalicza się również nieformalne grupy, które pracują nad pomysłem, ale nie mają jeszcze zarejestrowanej działalności.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Startupy charakteryzują się:

  • niskimi kosztami rozpoczęcia działalności,
  • wyższym niż w przypadku "standardowych" przedsięwzięć ryzykiem,
  • potencjalnie wyższym w stosunku do "standardowych" przedsięwzięć zwrotem z inwestycji.

Startup to duża szansa dla młodych przedsiębiorców, często jeszcze studentów, którzy tworząc prototyp biznesu mogą dzięki swoim dobrym pomysłom i zaangażowaniu pozyskać środki na rozwój firmy. Kluczowym dla startupów jest pozyskanie inwestorów, którzy będą gotowi i zainwestować w projekt jeszcze na etapie idei lub wczesnego rozwoju. Inwestor musi liczyć się jednak z dużym ryzykiem (zaledwie 2-3 na 100 startupów doczekuje się fazy komercyjnej realizacji), ale z drugiej strony w przypadku sukcesu projektu, ma w perspektywie niemałe zyski.

Wiele znanych obecnie firm rozpoczęło swoją działalność na etapie startupów. Te najbardziej znane, które powstały na świecie to: Facebook, Google, Apple, Skype, Microsoft. W Polsce: Gadu Gadu, Nasza Klasa, Wykop, Allegro.

Masz pomysł na nowe rozwiązanie w branży marketingowej? Wiesz jak innowacyjnie wspierać sprzedaż? Weź udział w Digital Farm. Projekt skierowany jest do pomysłodawców z branży marketingowej, posiadających pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie i chęć rozpoczęcia działalności gospodarczej. Koncentruje się na pomysłach opartych na nowoczesnych metodach marketingowych. Do branży tej kwalifikują się przedsięwzięcia wykorzystujące w sposób niestandardowy dostępną wiedzę i urządzenia marketingowe. Dla Wnioskodawcy najciekawszymi pomysłami na biznes będą te, które odznaczają się wysoką innowacyjnością i zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Celem projektu jest wybór pomysłów, w których decydującą rolę odgrywa technologia lub innowacyjny model wykorzystania istniejących rozwiązań, gdzie głównym trendem napędzającym rozwój jest konwergencja urządzeń i platform programistycznych. Szczegóły dostępne są na stronie www.lmsinvest.pl.

źródło: informacja prasowa


Komentarze (0)