Wystartowała pierwsza polska platforma umożliwiająca podpisywanie umów całkowicie przez internet. Podpisz.to, bo tak nazywa się serwis, przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. W założeniu ma uprościć i przyspieszyć proces zawierania umów na odległość przy jednoczesnej dbałości o wiarygodność stron umowy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jak to działa? Wystarczy, że za pomocą formularza umieścimy na serwerze dokumenty i wpiszemy adres e-mail osoby, która ma je podpisać. System automatycznie roześle zaproszenia i będzie oczekiwał na zatwierdzenie umowy. Nie musimy cyklicznie sprawdzać, czy zaproszona strona podpisała dokumenty - o tym fakcie zostaniemy także poinformowani e-mailem.

Platforma zadba także o pewność transakcji - nie pozwoli podpisać umowy z osobą, która podała nieprawdziwe dane osobowe. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko zawarcia umowy z osobą, której tożsamości nie jesteśmy pewni. O nasze bezpieczeństwo zadbają także zaawansowane algorytmy szyfrowania - system zapewnia kodowanie wszystkich danych przechowywanych w bazie, zaś sama witryna dostępna jest za pośrednictwem protokołu SSL.

Całość pozwala na ogromną oszczędność czasu, który do tej pory poświęcaliśmy na wydruk, adresowanie, wysyłkę i późniejszy odbiór dokumentów. W przypadku Podpisz.to cały proces podpisywania umowy na odległość możemy sfinalizować zaledwie w ciągu kilku minut.

Za rozwiązaniem przemawiają także wymierne oszczędności finansowe - nie korzystamy z usług poczty ani firm kurierskich. Całkowity koszt podpisania kontraktu zaczyna się od 2 zł i jest on pobierany dopiero w momencie złożenia wszystkich podpisów pod umową.

Nie musimy się także martwić o to, czy zawarcie takiej umowy jest zgodne z prawem. Podpis zawarty poprzez platformę Podpisz.to jest wiążący na podstawie art. 66 kodeksu cywilnego, art. 8 ustawy o podpisie elektronicznym oraz kluczowych założeń europejskiej dyrektywy 1999/93/WE.

A co najważniejsze - do podpisania umowy nie musimy kupować żadnych urządzeń ani płacić za odnowienie certyfikatów. Wystarczy zwykła przeglądarka i dostęp do internetu - a już mamy dostęp do naszych umów zgromadzonych w chmurze.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)