Na początku maja serwis Fiszkoteka.pl wydał aplikację mobilną na smartphony działające w systemie Android. Aplikacja jest zsynchronizowana z serwisem www i służy, podobnie jak serwis do nauki języków obcych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aplikacja wspiera efektywną naukę słownictwa. Przy pomocy fiszek od Fiszkoteki można uczyć się w zasadzie dowolnego języka. Natomiast do 17 najpopularniejszych języków dodawane są wysokiej jakości nagrania wymowy. Oprócz nagrań wymowy fiszki zostały wzbogacone o ilustracje, zdania przykładowe oraz system optymalnych powtórek.

Aplikacja mobilna to dla nas krok milowy. Teraz użytkownicy mogą uczyć się wszędzie – w autobusie, w metrze, czekając na znajomych albo siedząc w parku – mówi Marcin Młodzki, właściciel serwisu Fiszkoteka.pl. I jak pokazują statystyki tak właśnie się dzieje. Użytkownik tworzy własne zestawy słówek potrzebnych np. na sprawdzian lub lekcje. Administrator dodaje do tych słówek dźwięk, obrazki, a w przyszłości zdania przykładowe.

Użytkownik uczyć może się w kilku trybach, w domu najczęściej uczy się poprawnej pisowni. Powtórki w trybie "wiem/ nie wiem" przerabia przy pomocy telefonu – najpewniej w czasie drogi do szkoły lub pracy.

Wersja mobilna to naprawdę przydatna sprawa, bo telefon mamy chyba zawsze przy sobie. Zamiast się nudzić i tracić czas – można poprawić znajomość języka. To nie strumień, a kropla drąży skałę – nie da się przecenić regularnej, choćby nawet krótkiej nauki – dodaje Marcin Młodzki, właściciel serwisu Fiszkoteka.pl.

Aplikacja jest bezpłatna i dość dobrze oceniania przez jej użytkowników, którzy wśród głównych zalet wskazują, że jest ona wygodna w obsłudze, stabilna i rzeczywiście przydatna. Obecnie korzysta z niej kilka tysięcy osób.

W tym momencie aplikacja wymaga podłączenia do Internetu, jednak w ciągu miesiąca nauka będzie możliwa także offline, podobnie jak tworzenie zestawów.

Komentarze (0)