... ... ...

Funduszu StartMoney inwestuje w rynek rozpoznawania mowy i motoryzacyjny

Dodane

20-08-2013

Mam Startup

Fundusz zalążkowy StartMoney zainwestował w kolejne dwie innowacyjne spółki: rozwijającą technologie przetwarzania mowy na tekst spółkę SmartMobile oraz AutoGo+, dostarczającą profesjonalne narzędzia w obszarze obrotu pojazdami używanymi. Usługi AutoGo+ mają uczynić ten rynek bezpiecznym i korzystnym dla nabywców i sprzedawców. Tę ostatnią spółkę StartMoney wsparł kwotą 600 tys. zł.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Prognozy dla rynku systemów rozpoznawania mowy są wielce obiecujące. Szacuje się, że wartość sprzedanego oprogramowania do rozpoznawania mowy wzrośnie z poziomu 13,6 mld $ w 2010 r. do wartości 18,9 mld $ w 2015 r. (6,8% rocznie). Z kolei segment urządzeń obsługujących systemy rozpoznawania mowy był wart 16,5 mld $ w 2010 r. i powinien rosnąć 9,8% r/r do poziomu 26,3 mld $ w 2015 r.

Spółka SmartMobile produkując oprogramowanie oraz środowisko do tworzenia aplikacji i systemów dla partnerów (np. firm informatycznych) i działając globalnie, ma realne szanse stać się ważnym graczem na tym rynku. Spółka tworzy aplikacje transponujące mowę na tekst, wykorzystywane bądź do prostej rejestracji wypowiedzi (przy czym archiwizacja może następować w różnych postaciach, np. na szczegółowych formularzach stosowanych w instytucjach), bądź do sterowania urządzeniami mobilnymi. W celu ochrony danych są one przetwarzane lokalnie, bez konieczności połączenia z internetem i zdalnym serwerem. Początkowo SmartMobile będzie przygotowywać rozwiązania dla języków polskiego, angielskiego i hiszpańskiego, a w planach jest także opracowanie aplikacji na inne języki.

AutoGo+

Spółka AutoGo+, dostarczającą profesjonalne narzędzia w obszarze obrotu pojazdami używanymi, otrzymała z funduszu StartMoney wkład finansowy w wysokości 600 tys. zł. AutoGo+ będzie łączyć działania internetowe z ogólnopolską terenową siecią sprzedaży, aby zapewnić właścicielom pojazdów możliwość skutecznej i wygodnej sprzedaży aut oraz jednośladów, zaś kupującym – bezpieczne i korzystne transakcje nabycia pojazdów. Jak podkreśla Cezary Siedlarczyk, pomysłodawca AutoGo+: - Naszym celem jest uporządkowanie i sprofesjonalizowanie polskiego rynku, co przyniesie korzyści zarówno sprzedającym, jak i nabywcom. Usługi będą dostępne już od września br., najpierw w Małopolsce, a w kolejnych miesiącach w całym kraju.

Fundusz inwestycyjny StartMoney został założony dzięki dofinansowaniu ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Przy każdej inwestycji bierzemy pod uwagę trzy podstawowe sprawy – czy koncepcja jest innowacyjna, czy odpowiada na potrzeby rynkowe oraz czy jej twórcy posiadają kluczowe kompetencje – mówi Maria Głowacka, ekspert Funduszu StartMoney. W każdym wypadku służymy też start’upom profesjonalną wiedzą biznesową: pomagamy przeprowadzać badania rynku, tworzyć strategie i dobierać narzędzia działania – dodaje Głowacka.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)