Reconti to nowy startup z Wrocławia, stworzony przez Emilię Pobiedzińską i Wojciecha Ganczarskiego – dwoje przedsiębiorców, którzy od lat związani są z kulturą fitness&health i nowymi technologiami. Inicjatywa została dofinansowana przez fundusz Satus Venture.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

System reconti to pierwsza tego typu interaktywna platforma, która tworzy historię pomiarów i dziennik życiowych aktywności, układa plany żywieniowe i prowadzi do ściśle wyznaczonego celu, jakim jest nie tylko kreacja odpowiedniej sylwetki, ale i profilaktyka zdrowotna (analiza wyników pozwoli na zapobieganie chorobom), a także integracja społeczności fitness/wellness.

Naszym zadaniem jest budować świadomość, uczyć nowych technologii i przygotowywać rynek na innowacje, które będziemy włączać do naszej aplikacji – mówi Wojciech Ganczarski, współzałożyciel reconti. – W program sukcesywnie będziemy implementować wszystkie najpopularniejsze w świecie systemy trackingowe, jak chociażby RunKeeper, Fitbit czy Withings. Staramy się przyglądać im wszystkim, włącznie z projektami debiutanckimi, które dopiero pozyskują fundusze na produkcję prototypu. To nasz sposób na to, by być zawsze na czasie.

System reconti, tworzony przez zespół dietetyków, psychologów, biomechaników i trenerów sportowych, stanowi połączenie najnowszych trendów, oferując klarowny program motywacyjny dla osób korzystających z klubów fitness. Dostosowuje się on do potrzeb użytkownika uwzględniając przy tym kondycję i stan zdrowia uczestnika programu.

Twórcy podkreślają, iż program reconti będzie dostępny dla członków klubów fitness/wellness i wszystkich aktywnych chcących tworzyć swoją historię. W każdym momencie uczestnicy będą mogli poprzez Internet lub u swojego trenera personalnego sprawdzić statystyki wskazujące na postęp, otrzymać oparte na nich porady dotyczące dalszych ćwiczeń i posiłków oraz pochwalić się wynikami w sieci. Premiera programu już we wrześniu!

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)